Seferihisar’da Gazetecilik Okulu Başlıyor « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Seferihisar’da Gazetecilik Okulu Başlıyor

Seferihisar’da doğup büyüyen ve Seferihisar’da yaşayan gazetecilerin kuşaktan kuşağa aktardığı Seferihisar’daki yerel basın kültürünün 50 yıllık köklü geleneğini yaşatmak

Seferihisar’da doğup büyüyen ve Seferihisar’da yaşayan gazetecilerin kuşaktan kuşağa aktardığı Seferihisar’daki yerel basın kültürünün 50 yıllık köklü geleneğini yaşatmak, korumak ve meslekte yeni olan gazetecilere aktarmak için kurulan Seferihisar Gazeteciler Derneği, “Gazetecilik Okulu” ile meslek profesyonellerini iletişim fakültesi öğrencileri ve yerel gazetecilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Seferihisar Gazeteciler Derneği’nin, Seferihisar Belediyesi desteği ile düzenlediği “Gazetecilik Okulu” 25-26 Şubat’ta birbirinden değerli meslek profesyonelleri ve alanında uzman iletişimcileri genç gazeteciler ve gazeteci adayları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Genç gazetecilerin katılması hedefleniyor

Özellikle mesleğe yeni adım atacak gazeteci adayı gençlerin katılımını beklediklerini söyleyen dernek kurucularından İnanç Karabulut; ‘’Gazetecilik dijital medyanın gelişmesi ile çok farklı alanlarda icra edilen bir meslek haline geldi. Fakat buna rağmen objektiflik, araştırmacılık, tarafsızlık gibi mesleğin temel ilkelerinin korunmasına en çok bu günlerde ihtiyaç var. Gazetecilik okulu ile özellikle gazeteci adayı gençlere hem yeni medyanın farklı araçlarını hem de bu araçları kullanırken meslek etiğini nasıl uygulayabileceklerini anlatmak istedik ve bu amaca uygun bir program hazırladık.’’ dedi.

Birçok usta ismin konuşmacı olup genç iletişimciler ile deneyimlerini paylaşacağı Gazetecilik Okulu, yeni medya ve geleneksel medya arasında köprü oluşturmayı amaçlıyor.

Eğitime katılmak isteyenlerin form doldurup başvuru yapması gerekiyor.

Başvurular sonucunda kabul edilen katılımcılara e-mail yoluyla ulaşılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı