Sarılar, “Okullara Tarım Dersi Konulmalı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

Samsun’da “Gastronomi” Etkinliği

FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

Sarılar, “Okullara Tarım Dersi Konulmalı

Kerim Sarılar, “Okullara Tarım Dersi Konulmalı ve Ziraat Mühendisleri Öğretmen Olarak Atanmalı”

Kerim Sarılar, “Okullara Tarım Dersi Konulmalı ve Ziraat Mühendisleri Öğretmen Olarak Atanmalı”

Yazar Kerim Sarılar, Tarım Bakanı ve Milli Eğitim Bakanlarına, “Acilen okullara Tarım Dersi konulmalı ve Ziraat Mühendislerinin de Tarım Dersi konulan okullara Öğretmen olarak atanmasını” önerdi.

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yazar Kerim Sarılar, Gerek Tarım Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve gerekse Milli Eğitim Bakanı Sayın Profesör Dr. Ziya Selçuk Beye twitte; “Acilen okullara tarım dersi konulması ve Ziraat Mühendislerinin bu okullara tarım öğretmeni olarak atanmaları” önerisinde bulundu.

Gerekçe olarak; Dış ülkelerin tarım ürünleri ihraç etmeyi durdurduğunda ülkemizin her yönlü önlemleri almış olarak 2020 ve 2021 yılları ve sonrasında oluşacak bir açlık tehlikesini bu sayede rahat bir şekilde atlatacağını belirtti.

Sarılar bu önerisini; “Gerek Tarım Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve gerekse Milli Eğitim Bakanı Sayın Profesör Dr. Ziya Selçuk beye twitte; “Acilen okullara tarım dersi konulması ve Ziraat Mühendislerinin bu okullara tarım öğretmeni olarak atanmaları önerilmiştir. Gerekçemiz; Dış ülkeler tarım ürünleri ihraç etmeyi durdurduğunda ülkemizin her yönlü önlemleri almış olarak 2020 ve 2021 yıllarında oluşacak bir açlık tehlikesini rahat bir şekilde atlatacaktır.”

Sarılar bu önerisini MEB Öğretmende de paylaştı; ve çok olumlu yorumlar aldı.

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hazinedar da; “Çok makul ve önemli bir öneri. Biz bu öneriyi destekliyor ve sahip çıkıyoruz” dedi.