SARICAOĞLU, İŞADAMLARININ DESTEKÇİSİYİZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SARICAOĞLU, İŞADAMLARININ DESTEKÇİSİYİZ

SARICAOĞLU, İŞADAMLARININ DESTEKÇİSİYİZ

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ İlçemizde yatırım yapmak isteyen iş adamlarının en büyük destekçisiyiz” dedi.

Türkiye’nin çeşitli illerinde yatırımları bulunan iş adamı Aziz Kızılca’nın Kavak’ta yaklaşık 5 milyon lira harcama ile açtığı ve 23 kişinin istihdam edileceği Türkiş Petrol adlı tesisin açılışında konuşan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ İlçemiz artık yatırımcıların da ilgi alanında. Bu da bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.” diye konuştu.

Kavak’ta yapılan her yatırımın ilçenin büyümesine güç ve istihdam çözümüne katkı verdiğini belirten Başkan Sarıcaoğlu,  Karadeniz’in Anadolu’ya açılış güzergâhı üzerinde bulunan ilçenin Samsun Limanı ve Havaalanına 25 dakikalık mesafede oluşu nedeniyle de yatırım için oldukça cazip bir konumda bulunduğunu belirterek girişimcileri ilçesine yatırıma davet etti. Sarıcaoğlu, şöyle dedi:

YENİ İŞYERLERİ YATIRIMI ARTACAK

“Yaptığımız tanıtım çalışmaları sayesinde son altı yıl içinde ilçemiz başta sanayi yatırımları olmak üzere çeşitli alanlarda pek çok yatırıma kavuştu. Yüzlerce gencimiz buralarda çalışmaya başladı. Ve gelişen ilçemizde artık neredeyse hafta da bir iki tane yeni işyeri açıyoruz.  Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Halen devam eden bazı büyük projelerin de tamamlanmasıyla yeni işyeri açılmalarının daha artacağını umuyoruz”

Törende konuşan iş adamı Aziz Kızılca’da ilçe hakkında basında yer alan olumlu haberler üzerine araştırma yaparak ilçeye yatırım kararı aldığını söyledi.  Bölgede 12 dönüm alan üzerine akaryakıt sektörüne hitap eden 5 milyon liralık bir yatırımla tesis kurduğunu anlatan Kızılca, ilçede önümüzdeki aylarda inşaat sektörü alanında da ciddi yatırımlara gireceklerini söyledi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNE GİRECEĞİZ

Samsun dışında Ankara, İstanbul ve Diyarbakır’da akaryakıt sektöründe hizmet veren yatırımları bulunduğunu anlatan işadamı Aziz Kızılca, tesislerinde toplam olarak 200 kişiyi istihdam ettiklerini belirtti. Kavak’ın gelişmeye uygun yapısı ile yatırım için cazip bir bölge olduğunu anlatan işadamı Kızılca, şunları söyledi:

“ Kavak’ta ilk yatırımı akaryakıt sektörüne yaptık. Burada şimdilik 23 istihdam sağlayacağız. Ancak önümüzdeki aylarda ilçeye yönelik daha büyük projelerimiz var. İnşaat sektöründe yapacağımız site türü modern konutlarla hem ilçeye bir kent havası katacak hem de yüzlerce kişiye istihdam kapısı olacağız. Ayrıca ihtiyaçlarımızı da bölgeden karşılayarak esnafına katkı sunacağız. Bu vesile ile desteklerini bizden esirgemeyen Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sarıcaoğlu’na da çok teşekkür ediyoruz”