SANATIN KALBİ “ATAKUM GÜZEL SANATLARDA” ATIYOR « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SANATIN KALBİ “ATAKUM GÜZEL SANATLARDA” ATIYOR

SANATIN KALBİ “ATAKUM GÜZEL SANATLARDA” ATIYOR

Milli Eğitme Bağlına bağılı olarak hizmet veren Atakum Güzel Sanatlar Yetenek Kursu, Samsun’da kültür sanat alanındaki önemli bir boşluğu doldurmak adına 2017 yıllıda, sanatçı ve akademisyen Serdar Bostancı tarafından kuruldu.
Plastik sanatların Resim ve Tasarım alanı ve çeşitli Müzik branşlarını bünyesinde barındıran Atakum Güzel Sanatlar, odağına öncelikli olarak çocuk ve gençleri alarak, eğitimlerini multidisipliner( çok disiplinli) çerçevede ‘milli duygularına bağlı, üretken, yaratıcı ve özgün bireyler yetiştirme adına misyonu ile ele alındı.
KARİYERİYERİ OLAN AKADEMİSYEN
Atakum Güzel Sanatlar, çocuk ve gençlerin uzamsal zekâsını geliştiren ve akademik başarısına katkı sağlayan eğitim, kadrosunda bir Müdür yardımcısı ve branşlarda Eğitim Fakültesi mezunu Pedagojik Formasyona sahip eğitmenleri ile 4-6, 7-9, 10-12 YAŞ eğitim grupları, Güzel Sanatlar Lisesi ve Üniversitelerin Sanat, Tasarım ve Müzik bölümlerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak sürdürmektedir. Aynı zamanda kurumun müdürlüğünü de yapmakta olan Serdar Bostancı, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 2002 yılında tamamlamış, Yüksek Lisans eğitimine şu an OMÜ Eğitim Bilimleri Resim Bölümü’nde devam etmektedir.
HER BİRANSTA EĞİTİM VERİYOR
Sanatçı ve akademisyen Serdar Bostancı, 2013-2016 yılları arasında OKAN Üniversitesi Meslek Yüksekokulu. ve  ayrıca Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde akademisyen olarak görev yaptı. Plastik Sanatlar Resim Eğitimleri, Karakalem, Suluboya, Kuru boya, Akrilik, Yağlıboya, Üç boyutlu çalışmalar, Temel Desen, İleri seviye desen, Artistik Desen, Kolaj, Ebru, Karışık teknik,  Sınavlara yönelik eğitimlerin  yanı sıra Müzik Branşı Eğitimleri veriliyor. Piyano, Yan Flüt, Keman, Klasik Gitar, Kemençe, Akordiyon, Tulum, Sınavlara yönelik eğitimlerini hafta içi ve hafta sonu verilmektedir Eğitim Dönemi 6 Ekim- 6 Temmuz 2018 Tarihleri arasında yapılmaktadır.