SAMSUN’UN SORUNU PARKOMAT’A KİM EL ATACAK!… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUN’UN SORUNU PARKOMAT’A KİM EL ATACAK!…

Samsun’un en büyük sorunu olan araç parkı vatandaşları artık isyan noktasına getirdi.
Bu soruna çözüm getirdiğini söyleyen büyükşehir belediyesi sokak ve caddelere ücretli Parkomat sistemi koyarak vatandaşlarla karşı karşıya geldi. Park ücretlerinin aşırı derecede pahalı olması ve 10-15 dakikalık işi olan vatandaşlar 1 saat parası ödüyor.
Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine bazı büyük metropol iller bu uygulamalarında vatandaşın lehine değişikliğe giderek vatandaşlarla barışık hale geldiler.
Ankara ve İstanbul gibi araç sayısının çok fazla olan bu büyük illerde Parkomat ücretlerini 1 saate kadar ücretsiz yaptılar. 1 Saatten sonra da makul bir fiyat uygulamasına gittiler.
Samsun büyükşehir belediyesinin çiçeği burnundaki yeni başkanından halk bu konuya el atmasını istiyor. Diğer illerdeki uygulamayı Samsun için Başkan Şahin’den vatandaşlar istiyorlar.
Samsun halkı Samsun Büyükşehir belediye başkanı Sayın Zihni Şahin bu konuya bir an önce el atmasını istiyorlar.
şokhaber.net

SAMSUN’UN SORUNU PARKOMAT’A KİM EL ATACAK!…

SAMSUN’UN SORUNU PARKOMAT’A KİM EL ATACAK!… Samsun’un en büyük sorunu olan araç parkı vatandaşları artık isyan noktasına getirdi. Bu soruna çözüm getirdiğini söyleyen büyükşehir belediyesi sokak ve caddelere ücretli Parkomat sistemi koyarak vatandaşlarla karşı karşıya geldi. Park ücretlerinin aşırı derecede pahalı olması ve 10-15 dakikalık işi olan vatandaşlar 1 saat parası ödüyor. Vatandaşlardan gelen tepkiler […]