SAMSUN’un sevdalısı olmak ise ayrı bir insanlıktır. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUN’un sevdalısı olmak ise ayrı bir insanlıktır.

DOĞA KATLİAMI
Yaşadığımız güzel şehrin ismi SAMSUN. Bu öyle bir SAMSUN’ki; Onun güzelliğini, ancak onun sevdalıları anlar. SAMSUN’un sevdalısı olmak ise ayrı bir insanlıktır.
Ama gel gör ki; SAMSUN Sevdalılarını üzen gelişmeler yaşanıyor.
Söze gelince Karadeniz’in incisi diyen ama özde SAMSUN’daki ve ilçelerindeki doğayı katleden sahte SAMSUN’lulara üzülmemekte elde de değil. Örnek mi istiyorsunuz?
ÇARŞAMBA ovası TÜRKİYE’nin ikinci büyük verimli ovasıdır. Ama ne hazin ki bu verimli ova tarım arazilerini bölge bölge sanayi imarına çevirerek santraller ovası yapmaya çalışılıyor.
Bio kütle santrali hangi araziye kurarsanız kurabilirsiniz. Bunu gelip’de ÇARŞAMBA’nın en verimli topraklarını santral yaparak bir doğa katliamına neden oluyorsunuz. Siz SAMSUN sevdalısı olamazsınız. Siz olsanız olsanız çıkarlarınızın aleti olursunuz.
Sözün özü şu ki; 18 ilçesi ile çeşitli doğa güzelliğini ve tarımsal alanları olan SAMSUN’umuza kıymayalım, çevremizi gelecek nesiller adına koruyalım, doğa katliamı yapmayalım. Böylece yaşadığımız şehir olan SAMSUN’a olan sevgimizi ve saygımızı yerine getirmiş oluruz.
Arife tarif gerekmez. söz menzile ulaşmıştır…
Hepinize yeşilliklerle dolu günler dilerim…
Okan AYAN
Emekli Astsubay