SAMSUN’UN DEĞERLERİNİ TÜM TÜRKİYE’YE TANITACAĞIZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUN’UN DEĞERLERİNİ TÜM TÜRKİYE’YE TANITACAĞIZ

SAMSUN’UN DEĞERLERİNİ TÜM TÜRKİYE’YE TANITACAĞIZ

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun programı kapsamında; “2. Kapıkayafest Doğa Sporları Festivali”, “13.Hüseyin Dede Yayla Şenlikleri”ve Kavak ilçesinde Güven Park Mesire alanında düzenlenen “Piknik Etkinliği”ne katıldı.
Katıldığı programlarda hemşehrileriyle bir araya gelen Karaaslan, Samsun’un her şehrin sahip olmadığı pek çok doğa değeri ve potansiyeli içinde barındırdığını aktardı.
Bafra, Alaçam ve Kavak’ta yüzlerce Samsunlunun katılımıyla gerçekleşen programların ardından görüşlerini paylaşan Karaaslan, “Samsun’umuz; dağları, vadileri, ovaları, kanyonları, yaylaları, göletleri, sahili ve tüm değerleriyle ülkemizde ayrıcalıklı bir yere sahip. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan şehrimizin sahip olduğu doğal ve kültürel zenginliklerin şehrimizde dahi tam anlamıyla bilinmediğini görüyoruz. Öncelikle hemşehrilerimizin, daha sonra tüm Türkiye’nin, Samsun’umuzun doğal ve kültürel zenginliklerini yakından tanımalarını sağlayacak tanıtımın yapılması için, yerel yöneticilerimize, şehrimizi Ankara’da temsil eden biz milletvekillerine ve tüm hemşehrilerimize çok önemli görevler düşmektedir” açıklamasında bulundu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bafra Belediyesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Kapıkayafest Doğa Sporları Festivali’nin kısa sürede çok sayıda ulusal ve uluslararası sporcu ile doğaseverleri ağırladığını söyleyen Karaaslan, “Su sporları, yamaç paraşütü, bisiklet, doğa yürüyüşü, kano gezisi gibi etkinliklerle festivalin Kapıkaya özelinde Bafra ilçemiz ve Samsun’umuzun tanıtımına ciddi katkısı oldu. Gelecek yıl, festival kapsamında daha fazla misafiri şehrimizde ağırlayacağımızı düşünüyorum” dedi.
Bafra Alaçamlılar Derneği tarafından düzenlenen “13.Hüseyin Dede Yayla Şenlikleri”ne de değinen Karaaslan, “Asırlardır süregelen ve kültürümüzün bir parçası olan güreşlerin er meydanında koca yürekli pehlivanlarımızın kıyasıya mücadelesiyle sergilenerek gelecek nesillerimize taşınması ve hemşehrilerimizle buluşmamıza vesile olan, bu yıl 13.sü düzenlenen Hüseyin Dede Yayla Şenlikleri’nin nesiller boyu devam etmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Samsun Muhtarlar Derneği’nin davetlisi olarak Güven Park Mesire Alanı’nda düzenlenen Piknik Etkinliği’ne de katılan Karaaslan, “Güneşli, güzel bir Pazar gününde Kavak ilçemizde bu güzel mesire alanında muhtarlarımız ve kıymetli aileleriyle bir araya gelerek onları dinledik. Aramızdaki güçlü ilişkiler böylesi etkinliklerle daha da güçleniyor” açıklamasında bulundu.