Samsun’un bilime açılan yüzü ARTI BİLİM ANADOLU LİSESİ   « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Samsun’un bilime açılan yüzü ARTI BİLİM ANADOLU LİSESİ  

Öğrencilerin gerçek hayatın temalarını ve zorluklarını keşfettikleri, 21.YY. öğrenme becerilerini geliştirebileceği, Samsun’un bilime açılan yüzü ARTI BİLİM ANADOLU LİSESİ  Eğitim- Öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Artı Bilim Anadolu Lisesi, 30 yılı aşkın eğitim ve öğretim tecrübesine sahip çoğu ODTÜ kökenli eğitimciler tarafından kurulmuş, vizyonuna Samsun’un örnek okulu olma hedefini koymuş bir eğitim kurumudur.

Artı Bilim Anadolu Lisesi tüm öğrencileri burslu tek özel lisedir.

Her öğrenci özel ve yeteneklidir anlayışıyla kurduğumuz alt yapı sayesinde tüm öğrencilerimize yetenekleri ve becerileri doğrultusunda bursluluk sağlamaktayız.

Bursluluk değerlendirmemiz alanında yetkin uzmanlar tarafından kurulan komisyon tarafından sağlanıp, öğrenciyle birebir yapılan mülakat ve incelemeler sonucu yapılmaktadır.

ÜNİVERSİTE SINAVINDA BÖLÜM KAZANMA GARANTİSİ VERİYORUZ!….

Öğrencimizin seçtiği hangi bölüm olursa olsun, o bölümü kazanma garantisi veriyoruz!

ERKEN KAYIT AVANTAJI  

Şu an 11. Sınıfta olan 12.Sınıf’a geçecek öğrenciler için erken kayıt avantajı.Son Gün 31 Mart. (2021 MAYIS AYINA KADAR TAKSİTLENDİRME İMKANI)

Erken kayıt avantajından faydalanan tüm 12. Sınıf öğrencileri Temmuz ayı itibari ile yaz kampına dahil olur, üniversite hazırlık için eksik konuları bu yaz kampında tamamlanır ve döneme konu eksiksiz başlar. 

12. Sınıf dönem başı itibari ile birebir koçluk sistemimiz ile öğrenciler tek tek gözlemlenir.Haftalık tarama sonuçlarına göre eksikleri tespit edilip her gün katılması gereken etüt ve birebir ders programı düzenlenir.  

ÜNİVERSİTE SINAVINDA BÖLÜM KAZANMA GARANTİSİ VERİYORUZ!….

Öğrencimizin seçtiği hangi bölüm olursa olsun, o bölümü kazanma garantisi veriyoruz!

BURS PROGRAMLARIMIZ

 

YENİ BAŞLAYAN BURSU

8.Sınıftan mezun olup Artı Bilim Anadolu Lisesini tercih etmiş olan tüm öğrencilerimize kesilmeksizin lise öğrenimi boyunca 10.000 TL’ye varan öğrenim bursu imkanı sunuyoruz.

BAŞARI BURSU

Okul ve Sınıf(Şube) birinciliğini belgeleyebilen her öğrencimize 10.000 TL değerinde öğrenim bursu imkanı sunuyoruz.

SANAT BURSU

Sanatın her alanını tam anlamıyla destekleyen kurumumuz resim , müzik , edebiyat, sinema v.s alanında derecesi ve ya sanatsal değere sahip etkinliğe katılmış ve ya düzenlemiş olan her öğrenciye özel yapılacak Sanat Kurulu değerlendirmesi sonucu 10.000 TL’ye varan Sanat Bursu imkanı sunuyoruz.

SPOR BURSU

Spor ile ilgilenen, herhangi bir spor dalında bir klupte ve ya takımda devam eden lisansı olan ve ya bireysel sporlarda sertifika ve derecesi olan her öğrenciye özel yapılacak Spor Kurulu değerlendirmesi sonucu 10.000 TL’ye varan Spor Bursu imkanı sunuyoruz.

 BİLİM BURSU

Tubitak derecesi ve ya herhangi bir Bilim Projesine dahil olup çalışmalarda bulunan, inovatif çalışmalara katılmış olan veya kendisine ait bir bilimsel projesi olan her öğrenciye Bilim Kurulu değerlendirmesi sonucu 10.000 TL’ye varan Bilim Bursu imkanı sunuyoruz.

SOSYAL MEDYA OKUR-YAZARLIĞI

Sosyal medyayı yerinde ve kullanım amacına uygun kullanan her öğrenciye burs imkanı sunuyoruz.

NAKİT YARDIM BURSU

Okulumuz öğrencisi olan ve ailesinin mali durumuyla ilgili sorun yaşayan öğrenciler için eğitim garantisinin yansıra, gösterdiği çaba ve başarılarla doğru orantılı olmak kaydı ile nakit destek bursu sağlayarak eğitim-öğretim hayatını kesintisiz ve tam olarak devam ettirmesini sağlıyoruz.

*Burs imkanları kurulan bağımsız komisyon tarafından öğrenci bazında değerlendirilecektir.