SAMSUN’U SAMSUN’DA  TANITALIM.. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

SAMSUN’U SAMSUN’DA  TANITALIM..

SAMSUN’U SAMSUN’DA  TANITALIM

Her sene istanbul da planlanan ve uygulanan  Samsun tanıtım günleri yapılmasına çok az bir zaman kaldı.

Burada amaç Samsun’un tanıtımına katkı vermek  tescil ürünleri Tarihi ve kültürel yapısını ve Turizm’e dair güzellikleri anlatmak ve tanıtmak olacaktır.Anıtlar ve Heykeller,Göğceli Cami,Onur Anıtı,Amisos Mezarları,Nebiyan Dağı,Tarihi Çarşamba Köprüsü,Tütün İskelesi,Samsun Merkez Cami,Garpu Kalesi,Tarihi Yel Değirmeni,Samsunumuzun gezilmesi görülmesi ve tanıtımı aksatılmadan yapılması önemli yerlerden bazılarıdır.

Samsun Serbest Bölgesi

Samsun Serbest Bölgesi, Türkiye’nin Karadeniz kıyısındaki önemli ve modern limanının hemen bitişiğinde 73.000 metrekarelik bir alan üzerindedir.

İlimiz Azot Sanayi ile Yeşilyurt Demir Çelik İşletmesi, Afacan Plastik, Borsan gibi üretim potansiyeli ve istihdamı yüksek işletmelerle bölge için oldukça önemlidir.

Samsun ilinde gıda sanayi de büyük bir aşama kaydetmiştir. Tekstil konfeksiyon, ağaç ve mobilya, kağıt ve ürünleri, kimya ve ilaç sanayi, plastik ürünleri sanayi, sabun ve deterjan sanayi, cam ve ürünleri sanayi, kiremit ve tuğla fabrikaları, kireç sanayi, lastik ve ürünleri sanayi, demirçelik sanayi, metal eşya ve makine sanayi, oto yedek parça sanayi ile bakır ve mamülleri sanayi Samsun’un sanayisini teşkil etmektedir.

Samsun’da turizmin vazgeçilmez üçlüsü denizin, kumun, güneşin yanı sıra artık birçok insanda tutku halini almış alternatif turizm aktivitelerinin gerçekleştirildiği alanları içice bulabilirsiniz.

Yine Cerrahi aletler üretimi konusunda Samsun Dünyanın önde gelen şehirlerinden biri konumundadır.

SAMSUN VE İSTANBUL TANITIM GÜNLERİ

Süper güzel bir  Organisazyon Samsun tanıtımına hiç kimse karşı olmaz olamaz olmamalı da buraya kadar sıkıntı yok çünkü tanıtım olmadan talep de olmaz.

Burada konuşulması gerekenleri Samsun’un önemli Gazetecilerin den kardeşim Soner CABBAR’IN Samsun tanıtım günlerini kaleme almış olduğu ve yazdığı bu konu Samsun da çok ses getirdi ve herkesin olduğu gibi benim de dikkatimi çekti çok önemli konuydu doğal olarak duyarsız kalamazdık  SAMSUN TANITIM GÜNLERİNE

 

CABBAR KARDEŞİM SORUYORDU,SAMSUN’DA YAPAMADIĞIMIZ TANITIMI İSTANBUL’DA YAPIYORUZ..

Burada amaç Samsun’un tanıtımına katkı vermek  tescil ürünleri Tarihi ve kültürel yapısını ve Turizm’e dair güzellikleri anlatmak Samsunun dışında yaşayan çocuklarımıza tanıtım anlamında süper bir gelişim sağlamak  fakat Samsun da yaşayan çocuklarımız  için neden her yıl İstanbul ‘da  aksatılmadan yapılan  bu samsun tanıtım organisazyon’u Samsun da düzenli bir şekil de neden yapılmasın NEDEN?

Hepimizin ortak noktası inanıyorum ki her Samsunlu gibi değil sadece istanbul da Türkiye de bütün dünya da Samsunun tanıtılmasını kesinlikle ister ve bundan da memnun olur.

Sonuç olarak Değerli Kardeşim Gazeteci  Sonner CABBAR çok önemli bir konuyu  gündeme taşımıştır ve bunda da ne kadar çok haklı olduğunu Samsun kamuoyu kendisini desteklemiştir.

Buradan Değerli Gazeteci Soner CABBAR  kardeşime Samsun duyarlılığı için kendi adıma  TEŞEKKÜR ederim.

Netice olarak taş yerin de ağrır misali yaşamış olduğumuz Samsun da bu ve buna benzer Organisazyonları mahallinde yapmak inanıyorum ki yarınlarımız olan çocuklarımıza bırakabileceğimiz çok büyük bir miras olacaktır,İstanbul da yapılan Samsun tanıtım günlerini Yerel Belediyeler,STK lar, İş adamları ve bir çok katılımcı ve iştirakçi ile Şehrimiz de yapabiliriz diye düşünenlerdeniz.

SAMSUN’U SAMSUN’DA  TANITALIM.

Saygılarımla