SAMSUNSPOR, İLK 3 ve BURSASPOR MUCİZESİ ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUNSPOR, İLK 3 ve BURSASPOR MUCİZESİ !

SAMSUNSPOR, İLK 3 ve BURSASPOR MUCİZESİ !

Ve futbol sahnesinde; zirvede yeni dalgalanmalar, kıpırdamalar oldu! Bir Karadeniz takımı; Giresunspor maşallah koptu geliyor ve haftayı sahasında oynadığı maçta, Altınordu gibi allt yapısı ile Türkiye’ nin futbol gündeminde yer alan bir takımı, 2- 0 mağlup ederek, zirveye, liderliğe yükseldi bu hafta.

Gönül istiyor ki hem Giresunspor hem de Yılport Samsunspor birlkte yükselsinler Süper Lig’ e ama bu lafla değil icraatla oluyor !

Evet; belli bir galibiyet serisi yakaladık Samsunspor olarak ama maalesef oynanan oyun bizleri memnun edecek düzeyde değil.Tamam koronadan etkilendik de etkienmeyen takım mı var? Yani daha özverili bir mücadele etmemiz, sadece skor değil; göze hoş gelecek bir futbol da sergilememiz gerekiyor.

Ligde; 4 takım 27 puana ulaştı : Keçiörengücü, Samsunspor, Tuzla ve Altınordu. Altay 26, Adana Demirspor 25, İstanbulspor 22 ve Bursaspr da 21 puanla zirve mücadelesi veren takımlar.

Giresunspor 29 puanla haftayı lider geçti. Ben özellikle; Samsunspor karşısında 3-0 ile çok önemli bir galibiyet alan Bursaspor’ un; deplasmanda 20 Aralık Pazar günü karşılaştığı İstanbulspor maçına değinmek istiyorum

Samsunspor gibi güçlü bir takımı 3-0 ile geçen Bursasor; çıktığı İstanbu deplasmanında, ligin güçlü ve zirveyi düşünen takımlarından İstanbulspor karşısında 3-0 mağlup iken; önce 3-1, sonra 3-2 ve maç sonunda da 3-3′ lük beraberlikle, adeta izleyenlerin nefesini kesen bir futbol sergiledi.Hatta, Bursaspor maçı 4-3 de kazanabilecek çok önemli son dakika atakarı da yaptı ama maç 3-3 berabere bitti.

Öyle müthiş  bir oyundu ki; taraflı- tarafsız tüm izleyenler, o akşam nefis bir futbol resitaline şahit oldular. Maç biterken; izleyenler maçta tam 6 gol ile adeta mest oldular. Futbol adına her 2 takım da müthiş bir mücadele ortaya koydu fakat bence en büyük alkışı 3-0 dan, 3-3′ e getiren Bursaspor hak etti.

Şimdi ben de diyorum ki; bizim Samsunspor’ umuz da işte tıpkı Bursaspor gibi mücadeleci, göze hoş gelen bir futbol oynamalı. Evet, şimdilik 27 puanda ve ilk 3 sıradayız fakat daha Tuzlaspor, Altay ve Adanademirspor’ un 1′ er, İstanbulspor’ un ise 2 maçı eksik.

Yâni; demek istediğim, sıralama ilerleyen haftalarda aleyhimize de lehimize de gelişebilir, değişebilir. Dilerim; her şey Samsunspor açısından çok daha iyi olur inşallah. Gönlümüz; Samsunsor’ umuzun bu yıl ilk 2′ de hatta ilk yani birinci takım ve lig şampiyonu olarak Süper Lig vizesini almasından yanadır.

İnşallah bu dileklermiz kabul görür fakat burada; en büyük iş ve görev ve de sorumluluk, futbolcularımıza düşüyor. Hasta yatağında bile takımını düşünen, soran çok değerli kulüp başkanımız sayın Yüksel Yıldırım beyi, teknik direktör sayın Ertuğrul Sağlam’ı, teknik heyet ve yönetimini ve de değerli taraftarlarlarımızı artık daha fazla üzmeye hakkımız yok !

Bu şehire ve bu şehrin takımı Samsunspor’ a da zaten Süper Lig şampiyonluğu yakışır ki play-of değil, doğrudan, ilk sırada, lider ve şampiyon olarak Süper Lig’ dir hedefimiz !

27 Aralık pazar günü oynayacağımız; deplasmandaki Ankaraspor maçını da kazanıp puanımızı inşallah 30 yapar ve zirveden kopmayız inşallah !

Yılport Samsunspor’ umuza bu vesileyle başarılar dileriz.

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN