Samsunlu Şâir ve Yazarlara “Hicri Yılbaşı Hediyesi” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Samsunlu Şâir ve Yazarlara “Hicri Yılbaşı Hediyesi”
* “Gazeteci-Araştırmacı Yazar ve Halk Şâiri Ali Kayıkçı” tarafından yazılan ve “Htmatbaa”nın örnek baskısı ile yayınlanan “Samsunlu Şâirler ve Yazarlar Ansiklopedisi/9”, “Hicri Yılbaşı Hediyesi” olarak eserde adı geçen yüzlerce kişiye dağıtılmaya başlandı.
(SAMSUN-Özel) “Gazeteci-Araştırmacı Yazar ve Halk Şâiri Ali Kayıkçı” tarafından 27 yıl öncesinde “Samsunlu Halk Şairleri” adlı eserle ve “11 isimle” başlayan “Ansiklopedi” çalışmaları,
bugün “Dört yüz 55 İsme” yaklaşmış ve 800 sayfalık bir kitapta bir araya gelmiş bulunmaktadır.
“9. Baskı”sı önceki hafta tamamlanarak eserde adı geçen yüzlerce şâir ve yazara, “Bayram Hediyesi” olarak baskıyı gerçekleştiren “Htmatbaa”nın “Hançerli Mahallesi Atatürk Bulvarı No. 112 İlkadım Samsun” adresinden ücretsiz olarak verilmeye başlanan eser için matbaa sahibi “Hamdi Tanrıkulu” şunları söyledi:
“Adeta bir kültür-sanat âşığı olan ‘Gazeteci-Araştırmacı Yazar ve Halk Şâiri Ali Kayıkçı Ağabeyimiz’ tarafından yıllar süren bir çalışma neticesinde hazırlanan ve ‘Matbaamızın da 6’ıncı Kuruluş Yıldönümü’ olduğu için eserde adı geçen ‘şâir ve yazarlara, bizim de bir bayram hediyemiz olsun’ dedik ve dağıtıma başladık.
Bu dev Ansiklopediyi, şâir ve yazarlarımıza ulaştırdıktan sonra da ilimiz ve çevresinde bulunan üniversite ve okul kütüphanelerine aynı şekilde hediye olarak dağıtacağız.
Bize müracaat eden ilgililere, ‘Yazarımız Ali Kayıkçı Ağabeyin’ diğer eserlerinden de hediye olarak vermeye devam edeceğiz.”
“Gazeteci-Araştırmacı Yazar ve Halk Şâiri Ali Kayıkçı” da yaptığı açıklamada, “Şehrimiz ve bölgemiz matbaacılık ve baskı hizmetlerinde örnek bir teknik başarı gösteren ve de seviye yakalayan, teknik gelişmeleri fuarlara dahi iştirak ederek takip eden ‘Htmatbaa’ ile yıllardan beridir çalışmaktan ve böylesine dev bir eseri kültür-sanat hayatımıza kazandırmış olmaktan yana, oldukça sevinçliyim. 2 yıl önce aynı matbaada yapmış olduğumuz 8’inci baskıda 414 isme yer vermiştik. Bu defa isim sayısını dört yüz 55’lere doğru iyice yaklaştırdık. Sayfa sayısını da önceki baskıda bulunan 2 forma, 32 sayfalık resim bölümünü çıkararak yerlerine şahısların özgeçmiş/biyografik bilgilerini koyarak yine 800 sayfada tuttuk. İlâveten de bez ciltli, sıvama karton kapakla daha bir güzelleştirdik” dedi.
Ansiklopedinin Müellifi ve Gazeteci-Yazar Kayıkçı, daha sonra şöyle devam etti: “Şâir ve Yazarlarımızın gayretlerini bu çalışmalarımız ile biz de can-ı gönülden desteklemiş olduk. Böylelikle de gelecek nesillere örnek bir eser olarak bırakma gayretinde bulunduk. Göreceği ilgi, sonraki çalışmalarımızın da maddî-mânevî destekleyicisi olacaktır.”

Samsunlu Şâir ve Yazarlara “Hicri Yılbaşı Hediyesi”

Samsunlu Şâir ve Yazarlara “Hicri Yılbaşı Hediyesi” * “Gazeteci-Araştırmacı Yazar ve Halk Şâiri Ali Kayıkçı” tarafından yazılan ve “Htmatbaa”nın örnek baskısı ile yayınlanan “Samsunlu Şâirler ve Yazarlar Ansiklopedisi/9”, “Hicri Yılbaşı Hediyesi” olarak eserde adı geçen yüzlerce kişiye dağıtılmaya başlandı. (SAMSUN-Özel) “Gazeteci-Araştırmacı Yazar ve Halk Şâiri Ali Kayıkçı” tarafından 27 yıl öncesinde “Samsunlu Halk Şairleri” adlı […]