SAMSUN’DAN KATILAN HÂKİME KÜÇÜK BİRİNCİ OLDU « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUN’DAN KATILAN HÂKİME KÜÇÜK BİRİNCİ OLDU

SAMSUN’DAN KATILAN HÂKİME KÜÇÜK BİRİNCİ OLDU

Bafra Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 2.Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali bünyesinde düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı.
Kapıkayafest Fotosafari Fotoğraf Yarışması seçici kurulu üyeleri Hakan Karaali, Yavuz Kabaoğlu ve Yavuz Selim Muratoğlu ile birlikte, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Abdullah Sezgin nezaretinde toplandı.
BİRİNCİLİK İÇİN YARIŞTILAR
Fotoğraf sanatçılarından oluşan Seçici kurul üyeleri Cemile Sultan Çelebi, Egemen Umut Şen, Hatice Bozoğlu, Mahmut Şimşek ve Murat Danacı yarışmaya katılan fotoğrafçıların eserlerini titiz bir çalışma ile değerlendirdi. 117 katılımcının 72 sinin teslim ettiği toplam 279 fotoğraf arasından yapılan değerlendirme sonucunda Samsun’dan katılan Hâkime Küçük, Kapıkayafest ile birinci oldu. İkinciliği Kapıkaya silüet ile Emre Uzunlar alırken, üçüncülüğü Tütün hasadı isimli fotoğrafı ile Meryem Hatun Şahinol elde etti. Dron özel ödülünü Muğla’dan katılan Musa Tepe alırken, Hüseyin Turgut, Emin Kınay ve Ali Keser de mansiyon ödülüne layık görüldü.2.Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali bünyesinde düzenlenen fotoğraf yarışmasında derece alan ve sergilemeye layık görülen fotoğraflar, ilk etapta Bafra Belediyesi resmi internet sitesinde yayınlanacak. Bafra Belediyesi söz konusu fotoğrafları farklı organizasyonlarla fotoğraf severlerle buluşturmayı amaçlıyor.
Köksal ÖNER
şokhaber.net