Samsun’da, Birlikte Kitap Okuma Faaliyeti Düzenleniyor « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

 Samsun’da, Birlikte Kitap Okuma Faaliyeti Düzenleniyor

Samsun’da, Birlikte Kitap Okuma Faaliyeti Düzenleniyor

–          Kazananları Umre’ye Götüren Yarışma

–          Peygamberimizin Güzel Ahlakı Samsun’da Yoğun İlgi Görüyor

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Samsun’da organize edilen, 7’nci Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması kapsamında, birlikte kitap okuma faaliyeti düzenleniyor.

İnsanları kitap ile buluşturmak, okuma alışkanlığını kazandırmak ve Ufka Yolculuk Yarışması’nın konusu olan ‘’Güzel Ahlâk’’ konusuna dikkat çekmek için, Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Türkiye genelinde proje ortaklarınca tespit edilmiş merkezi mekânlarda 12 Şubat 2019 Cumartesi günü, saat 14.00 ile 15.00 arasında yarışma kitabını bir saat okuma faaliyeti düzenlenecek. “Oku-Öğren-Anla-Yaşa” ilkesiyle katılımcılara organizasyon tarafından yarışma kitabı takdim edilerek proje hakkında bilgilendirme yapılacak.

Samsun’da da, bayanlar için Selamet Kitabevi, erkekler için Saathane Meydanında bulunan Muhabbet Çayevin okuma faaliyeti gerçekleştirilecek.

KATEGORİLERE GÖRE YARIŞMA KİTAPLARI

Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışmasında “Güzel Ahlak” konusu her kategori için hazırlanan farklı kitaplarda işlendi.

İlkokul ve Ortaokul Kategorisinde: Psikolog Semiha Bahadır‘ın yarışmamız için kaleme aldığı “Güzel Ahlak Yolculuğu” ve “Erdemler Kampı” adlı kitabı ve Lise Kategorisinde: İmam-ı Gazali’nin “İhya’u Ulumi’d-din” eserinden güzel ahlak konusunun işlendiği bölümlerden oluşan, günümüz Türkçesine uyarlanmış “Güzel Ahlak” adlı eser, yarışma kitabı olarak belirlendi.

Kazananlar isterse Umre’ye…

Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışması’nın A, B ve C kategorilerinde 1.olanlar 2 umre seyahati + 2 bin 500 lira, 2.olanlar 2 umre seyahati + bin 500 lira, 3.olanlar 2 umre seyahati + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4 ile 10’uncu aralığında olanlara 7 gr külçe altın ile ödüllendirilecek.

Samsun’da ise A, B ve C kategorilerinde 1. olanlara 1000₺, 2. olanlara 750₺, 3. olanlara 500₺, 4-5. olanlara Çeyrek Altın, 6-10. olanlara ise Gram Altın ile ödüllendirilecek.

BAŞKAN MUŞTU’DAN KİTAP OKUMAYA DAVET

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Muştu yaptığı açıklamada; “7’ncisini organize ettiğimiz Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması artık marka haline geldi. Samsun’da her okulda tanıtım yaparak, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize ulaştık. Samsunlu hemşerilerimiz yarışmamıza gösterdiği teveccühlerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım. Peygamberimizin örnek alınması gereken davranışlarını ve güzel sözlerini bütün Samsun’a duyurmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile 12 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da hep birlikte yarışma kitabımızın kulübümüzce belirlenmiş olan, bayanlar için Selamet Kitabevi ve erkekler için Saathane Meydanında bulunan Muhabbet Çayevine davet ediyorum.’’ dedi.