SAMSUN YILDIZ GENÇLİK’TEN BABA-OĞUL KAMPI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUN YILDIZ GENÇLİK’TEN BABA-OĞUL KAMPI

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 14-15 Temmuz 2018 tarihlerinde izcilik tanıtım günleri düzenledi.

Kulüp önderi Yusuf Ertürk, uzun zamandır baba-oğul kampı yapmayı düşündüklerini bu noktada babaların desteğinin öneminin farkında olduklarını ifade etti. İzcilik tanıtım günlerini fırsat bilerek 1.Baba – Oğul Kampı adını verdiğimiz kampın gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Babalara, izcilik temel bilgileri, kampçılık, açık havada yaşamanın kuralları, ekip ruhu, kamp ateşi faaliyeti, yürüyüş kuralları, nöbetler, komutlar, geleneksel oyunlar konularında eğitim verildi.  İlk defa izcilikle tanışan babalar ve oğullar, kamp süresince verilen görevleri gönüllüce yerine getirdiler. Babalar gayretleriyle oğullara çok güzel örnek oldular. Kampa katılan babalar, bu tür tanıtım kamplarının devamını beklediklerini ve izciliğin gerçekten sosyal ve kişisel farkındalık oluşturan bir eğitim faaliyeti olduğunu fark ettiklerini ifade ettiler.

Kulüp Önderi Yusuf Ertürk, kampın gerçekleşmesinde emek ve fikirleriyle destek olan Yusuf Yılmaz, Yusuf Duysak, Hüseyin Korkmaz liderlere ve katılımcı Baba-Oğullara teşekkür etti.                                                                                  Kamp bitiminde babalara kamp anısına plaket takdimi yapıldı.

SAMSUN YILDIZ GENÇLİK’TEN BABA-OĞUL KAMPI

SAMSUN YILDIZ GENÇLİK’TEN BABA-OĞUL KAMPI Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 14-15 Temmuz 2018 tarihlerinde izcilik tanıtım günleri düzenledi. Kulüp önderi Yusuf Ertürk, uzun zamandır baba-oğul kampı yapmayı düşündüklerini bu noktada babaların desteğinin öneminin farkında olduklarını ifade etti. İzcilik tanıtım günlerini fırsat bilerek 1.Baba – Oğul Kampı adını verdiğimiz kampın gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade […]