Samsun Yatırımın Gözde Şehri Olacak « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Samsun Yatırımın Gözde Şehri Olacak

Samsun Yatırımın Gözde Şehri Olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, kentte büyük bir hizmet seferberliği başlatacaklarını belirterek, çalışmaların ve yürütecekleri projelerin tümünün kentin kalkınmasına ve gelişimine öncülük edeceğini söyledi.
Proje tanıtım toplantılarına devam eden Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir, Vezirköprü ilçesinde 31 Mart Seçimlerinde halkın desteğiyle görevi gelmesi halinde hayata geçireceği projeleri ve hedeflerini vatandaşlara anlattı. Katılımın yüksek olduğu programda Vezirköprü ve kent genelinde uygulanacak projeler hakkında bilgi veren Demir, ilçe merkezinde vatandaşlara hitap etti, fidan dağıtım programına katıldı.
Vezirköprü Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı İbrahim Sadık Edis ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’nun da katıldığı etkinlikler sonrasında sanayi bölgesi esnafı gezildi. Demir, sanayi esnafının sorunlarını dinledi, 31 Mart seçimlerinde destek istedi.
ATÖLYEDE KAYNAK YAPTI

 

Sanayi esnafına hayırlı işler dileklerinde bulunan Cumhur İttifakı Büyükşehir adayı Demir’in gezisi sırasında renkli görüntülerde yaşandı. Bir atölyede kaynak yapan büyükşehir adayı, küçük yaşta bakır ustası babasının yanında çalışmasından dolayı becerisini de gösterdi, İl Başkan Ersan Aksu ile birlikte mesleki eğitim merkezinde masa tenisi oynadı.
Programında açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Vezirköprü ilçesinin kalkınması, gelişimi noktasında tüm ilçeler gibi büyükşehir ve alt kademe belediyelerin ortak çalışmalar yürüteceğini söyledi.
İLÇELERİMİZDE SORUNLAR ORTADAN KALKACAK
Vezirköprü ilçesinin kenevir üretim merkezi konumuna geleceğini anımsatan Mustafa Demir, “Bu yönde bölgemizin gelişimi için her türlü katkıyı vereceğiz. Vezirköprü bizim vazgeçilmezimiz, bize en çok destek veren ilçelerimiz arasında, halkımıza çok teşekkür ediyorum. Şahinkaya Kanyonu’nun ve Kunduz Yaylası’nın turizme kazandırılması noktasında çok ciddi çalışmalar yapacağız. Doğal güzelliklerin tüm dünyanın bilmesi, görmesi gerekli. Doğal yapı korunarak bölgenin turizm açısından merkez olmasını istiyoruz. Ayrıca alt ve üst yapı sorularını ilçemizde tamamen ortadan kalkması gerekiyor. İlçe belediyemizle birlikte bu sorunu aşacağız. Mahallelerimizde yol, su sorunun hiç yaşanmaması konusunda kararlıyız. Daha birçok çalışma sırada bekliyor. Hükümetimizin Vezirköprü-Bafra, yine Vezirköprü-Osmancık arasında yüksek standartlarda yol yapımı için çalışmaları sürüyor” diye konuştu.
KENTİMİZ HER İŞ KOLUNDA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELMELİ
“Çalışmalarımız ve yürüteceğimiz projelerin tümü kentimizin kalkınmasına ve gelişimine öncülük edecek” diyen Demir, “Çalışmalarımızın hepsinde şehir modernizasyonunu, yaşamın kolaylaştırılmasını ve halk memnuniyetini ön planda tutacağız. Dokunduğumuz her yerin yeniden yeşermesini istiyoruz.  Önümüze kentimiz için büyük hedefler koyduk. Hazırladığımız tüm projeler kentimizin gelişimi, geleceğe emin adımlarla ilerlemesi, yaşamın kolaylaştırılması ve halkın mutluluğu, kent yaşam kalitesini artırmak için hazırlandı. Halkımız yetki verirse Allah’ın izniyle bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğimize halkımızın inanmasını istiyoruz. Kendimize bir söz verdik, Hakk’a, halka ve vatana en iyi hizmeti sunacağız. Kentimiz her iş kolunda cazibe merkezi haline gelmeli. İktisadi projelerimiz ile Samsun’u yatırımın gözde şehri haline getireceğiz” diye konuştu.
Demir, program sonunda Taşkale ve Öğülü mahallelerinde geniş katılımla halk toplantıları da gerçekleştirdi.