SAMSUN VE YEREL SEÇİMLER…… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

SAMSUN VE YEREL SEÇİMLER……

SAMSUN VE YEREL SEÇİMLER

 

Türkiye genelin de olduğu gibi Partilerin Samsun Merkez ve   ilçelerin de Yerel seçim aday adaylarını yavaş yavaşta olsa belirlenmeye başladı.

 

 

Özellikle Samsun Merkez de her ne kadar Samsun Büyük Şehir Belediyesi  için çeşitli rivayetler yazılıp çizilse de veya bazılarının aday gösterilme çabaları   beyhude dir  ve boş tencere misali ses var ama görüntü yoktur.

 

Büyük Şehir de mevcut Başkan ZİHNİ YILMAZ Başkanlık makamına oturdu oturalı sevecen ılımlı ve olumlu yapısı ile halkın sevgisini şimdi den kazandı ve  kısa sürede de olsa yapmış olduğu çalışmalar kamuoyunda ilgi uyandırmaya devam etmektedir.

Karakter olarak en önemli yapısı Samsunlu vatandaşlar la ayırım yapmadan kucaklaması ve sevecenliği ile kurmuş olduğu diyalog  takdir toplamaya devam etmektedir.

Büyük bir Sürpriz olmaz ise 2019 Mart Yerel seçimlerin de SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞINA ADAY GİBİ.

 

Gelelim Samsun da Bulunan Merkez ilçe belediye başkanlıklarına

Merkez de bulunan İLKADIM,CANİK,TEKKEKÖY ATAKUM Mevcut Belediye Başkanları devam edermi veya Merkez tarafından tekrar aday gösterirler mi 3 dönem şartlarına takılırlar mı takılmazlar mı  bekleyip hep birlikte  göreceğiz.

Onlar için de fısıltı gazetesi Samsun da bayağı konuşulmakta ve dillendirilmektedir.Konuşmakla olmuyor ne kadar yazılsa da gündem oluşturulmaya çalışılsa da nihai kararı GENEL MERKEZ VERECEKTİR.

Her halde onlarda geçmiş yılların hesabını şimdiden yapmaya başlamışlardır.

 

 

Özelikle Çarşamba,Terme,

Salıpazarı,Havza,Vezirköprü,Kavak Alaçam,Bafra Belediye Başkanlıkları için çetin ve çok zor bir imtihan kendilerini beklediklerinin her halde farkındalar dır.

 

Elbette akıbetlerini  zaman gösterecektir.Fakat görünen köy kılavuz istemez misali pekte durumları iyi gözükmemektedir.

ÖZELİKLE

SORMAZLARMI ?

TERME,ÇARŞAMBA,HAVZA,

KAVAK,SALI PAZARI

Geçen 4 senede ne yaptın,İcraatların nedir Genel Merkezin olduğu gibi sizleri vatandaşta çok yakından takip etmektedir.

Sayın,Cumhurbaşkanımız her zaman özellikle Bütün Vekillere ve  Belediye Başkanlarına devamlı olarak Halkın içerisine girin makam araçlarınız dan inin makamlarınızdan ayrılın vatandaşla birlikte olun partili partisiz kim olursa olsun ziyaret edin kucaklayın beraber olun birlikten kuvvet doğar çağrısına  bu anlamlı ve ulvi insanlık üstü duyguyu kimler yapıyor veya kimler yapmıyor Merkezin olduğu gibi vatandaşlar  tarafından da yakından takip edilmektedir.

 

2019 Mart Yerel Seçimlerin de hep birlikte kimler sınıfı geçti kimler sınıfta kaldı çok uzak değil yakın da birlikte göreceğiz.

 

Ama görünen o ki Samsun da mevcut belediye başkanlarının çoğu sınıfta kalmıştır.

Sadece park bahçe yol işleri ile bu işin olmayacağını onlarda anladılar

Anladılar ama iş işten çoktan geçmiş olacaktır.

Belediyecilik vatandaşla iç içe  samimi bire bir yakın temas ve sevgiden geçmekte olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.

 

Sözün özü bekleyeceğiz hep birlikte göreceğiz,Kimler sınıfı geçti kimler sınıfta kaldı çok değil az kaldı biraz daha sabır.

 

İsmet AKTAŞ

[email protected]