SAMSUN VE YEREL SEÇİMLER…… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUN VE YEREL SEÇİMLER……

Bu biyografi 25 Ekim 2018 - 9:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SAMSUN VE YEREL SEÇİMLER

 

Türkiye genelin de olduğu gibi Partilerin Samsun Merkez ve   ilçelerin de Yerel seçim aday adaylarını yavaş yavaşta olsa belirlenmeye başladı.

 

 

Özellikle Samsun Merkez de her ne kadar Samsun Büyük Şehir Belediyesi  için çeşitli rivayetler yazılıp çizilse de veya bazılarının aday gösterilme çabaları   beyhude dir  ve boş tencere misali ses var ama görüntü yoktur.

 

Büyük Şehir de mevcut Başkan ZİHNİ YILMAZ Başkanlık makamına oturdu oturalı sevecen ılımlı ve olumlu yapısı ile halkın sevgisini şimdi den kazandı ve  kısa sürede de olsa yapmış olduğu çalışmalar kamuoyunda ilgi uyandırmaya devam etmektedir.

Karakter olarak en önemli yapısı Samsunlu vatandaşlar la ayırım yapmadan kucaklaması ve sevecenliği ile kurmuş olduğu diyalog  takdir toplamaya devam etmektedir.

Büyük bir Sürpriz olmaz ise 2019 Mart Yerel seçimlerin de SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞINA ADAY GİBİ.

 

Gelelim Samsun da Bulunan Merkez ilçe belediye başkanlıklarına

Merkez de bulunan İLKADIM,CANİK,TEKKEKÖY ATAKUM Mevcut Belediye Başkanları devam edermi veya Merkez tarafından tekrar aday gösterirler mi 3 dönem şartlarına takılırlar mı takılmazlar mı  bekleyip hep birlikte  göreceğiz.

Onlar için de fısıltı gazetesi Samsun da bayağı konuşulmakta ve dillendirilmektedir.Konuşmakla olmuyor ne kadar yazılsa da gündem oluşturulmaya çalışılsa da nihai kararı GENEL MERKEZ VERECEKTİR.

Her halde onlarda geçmiş yılların hesabını şimdiden yapmaya başlamışlardır.

 

 

Özelikle Çarşamba,Terme,

Salıpazarı,Havza,Vezirköprü,Kavak Alaçam,Bafra Belediye Başkanlıkları için çetin ve çok zor bir imtihan kendilerini beklediklerinin her halde farkındalar dır.

 

Elbette akıbetlerini  zaman gösterecektir.Fakat görünen köy kılavuz istemez misali pekte durumları iyi gözükmemektedir.

ÖZELİKLE

SORMAZLARMI ?

TERME,ÇARŞAMBA,HAVZA,

KAVAK,SALI PAZARI

Geçen 4 senede ne yaptın,İcraatların nedir Genel Merkezin olduğu gibi sizleri vatandaşta çok yakından takip etmektedir.

Sayın,Cumhurbaşkanımız her zaman özellikle Bütün Vekillere ve  Belediye Başkanlarına devamlı olarak Halkın içerisine girin makam araçlarınız dan inin makamlarınızdan ayrılın vatandaşla birlikte olun partili partisiz kim olursa olsun ziyaret edin kucaklayın beraber olun birlikten kuvvet doğar çağrısına  bu anlamlı ve ulvi insanlık üstü duyguyu kimler yapıyor veya kimler yapmıyor Merkezin olduğu gibi vatandaşlar  tarafından da yakından takip edilmektedir.

 

2019 Mart Yerel Seçimlerin de hep birlikte kimler sınıfı geçti kimler sınıfta kaldı çok uzak değil yakın da birlikte göreceğiz.

 

Ama görünen o ki Samsun da mevcut belediye başkanlarının çoğu sınıfta kalmıştır.

Sadece park bahçe yol işleri ile bu işin olmayacağını onlarda anladılar

Anladılar ama iş işten çoktan geçmiş olacaktır.

Belediyecilik vatandaşla iç içe  samimi bire bir yakın temas ve sevgiden geçmekte olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.

 

Sözün özü bekleyeceğiz hep birlikte göreceğiz,Kimler sınıfı geçti kimler sınıfta kaldı çok değil az kaldı biraz daha sabır.

 

İsmet AKTAŞ

ismetaktas@bizimsamsun.net

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turgay Ulusoy: ‘Canik’te önceliğimiz iş kapısı açarak istihdam sağlamak’

İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy, Seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlediği basın toplantısına gazetecilerle bir araya geldi. Ulusoy, önceliğinin istihdam ve gençlere iş kapısı açacağını ifade etti. Canik için hayata geçirecekleri projelerini basın mensuplarıyla paylaşan İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy projelerini, İstihdama yönelik hedef projeler, Tarımsal Kalkınmaya yönelik hedef projeler, Kentsel dönüşüme yönelik hedef projeler ve Sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere dört ana başlık altında topladı. İLÇEMİZE SORUMLUĞUMUZ İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK “Türkiye’deki temel sorunların başında olan işsizlik Canik’te kendisini derinden hissettirmektedir. İlçemize olan sorumluluğumuz gereği kampanyamızın…

Başkan Büyükakın: Annelerimize hizmette sınır yok

''Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı” ile kent genelinde her yaştan anneye yeni nefes alanları açan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Manolya Anne Şehir Merkezi’nin tanıtım programını gerçekleştirdi.Tanıtımı yapılan merkezde sağlık taramalarının yanı sıra spor, eğitim, sosyal ve kültürel etkinliklerin yer alması planlandı. Gebzeli kadınlara nefes aldıracak Manolya Anne Şehir Merkezi tanıtım programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Habibe Çırak, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bilal Durmuş ve çok sayıda vatandaş katıldı.BU MERKEZLERİN DEVAMI GELECEKGebze’de faaliyet gösteren Manoly…

TEM Otoyolu İstanbul istikameti asfaltlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Köseköy Koridoru Alikahya Stadyum bağlantı yolu projesi kapsamında, TEM Otoyolu köprüsünün İstanbul istikametinde asfaltlama yapıldı. TEM otoyolu üzerinde yapılan köprünün harpuşta (yağmur ve karın birikmesini engelleyen yapı elemanı)  montajları yapılıyor. TEM Otoyolu üzerindeki menfez yıkılarak 2x2 ulaşımını sağlayacak köprü yapımı için İstanbul istikametinde kiriş montajları da tamamlandı. 30 METRE GENİŞLİKTE DUBLE YOLKöseköy Koridoru Alikahya Stad Bağlantı Yolları İkmal Yapım İşi çalışmaları kapsamında Vatan Caddesi’nde (hyundai tarafı) iyileştirme kazı dolgu ve kaldırım bordür imalatları yapılıyor. D-100 Karayolundan TEM Otoyoluna bağlanacak yolun genişliği 30 metre olacak, yolda ul…

Ölmez’e köylerde büyük ilgi

Cumhur İttifakı Kandıra Belediye Başkan Adayı Erol Ölmez, 31 Mart seçimleri öncesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kandıra’yı köy köy gezen, evlere konuk olan, vatandaşlarla salon toplantılarında bir araya gelen Ölmez, son olarak Mancarlar Mahallesi’ndeydi. HİZMET VE ESER SİYASETİVatandaşların ilgiyle karşıladığı Ölmez’e, AK Parti İlçe Başkanı Alper Tokgöz ve İl Yönetim Kurulu üyesi Şeyhmus Sayan ve teşkilat üyeleri de eşlik etti. Kandıra’nın dört bir yanında Büyükşehir ile birlikte AK Parti Belediyeciliğinin izlerinin görüldüğünü belirten Ölmez, “Bizler de hizmet ve eser belediyeciliğini sürdüreceğiz” dedi. TARİH YAZACAĞIZ“Kandıra'mız hazırız, kararlıyız” diyen Ölmez, “31 Mart sonrasında hizmet bayrağını al…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un Katılımıyla Bayrampaşa Millet Bahçesi Hizmete Açıldı

Bayrampaşa’da inşa edilen bölgenin en büyük Millet Bahçesi görkemli bir törenle hizmete açıldı. 45 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Millet Bahçesi; tematik bahçeleri çocuk oyun, etkinlik ve pilates alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, koşu parkuru gibi vatandaşların aileleri ile vakit geçirebileceği çok sayıda özellik taşıyor. Açılış töreninde konuşan Başkan Atila Aydıner, “Söz verdik ve sözümüzü tuttuk. Millet Bahçemiz Bayrampaşa’mız, İstanbul’umuz ve halkımız için hayırlı olsun” dedi.TOPLAM 15 FONKSİYONLUİstanbul Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi’ndeki eski Pancar Motor Fabrikası alanında inşa edilen Bayrampaşa Millet Bahçesi, görkemli bir törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydın…

“Sosyal medya akran zorbalığını artırdı”

“Sosyal medya akran zorbalığını artırdı” Çocuklara özgürlük sınırları doğru kavratılamadığı takdirde akran zorbalığına maruz kalma risklerinin artabileceğini vurgulayan Psikiyatri Uzmanı Dr. Burçin Nuri Akal, “Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla çocuklar arasında yapılan isim takma, dalga geçme, tehdit etme hatta fiziksel şiddet gibi olumsuz davranışlar arttı.Çocuklarımızı doğru sınırlarla yetiştirmek ve olumlu davranışları teşvik etmek, ebeveynlerin ve toplumun genel sorumluluğudur” dedi. VM Medical Park Samsun Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Burçin Nuri Akal, akran zorbalığı hakkında bilgiler paylaştı. Çocuklarının özgür, mutlu ve özgüvenli bireyler olarak yetişmelerini isteyen ebeveynlerin bazen sınır koymakla ilgili sor…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ