SON DAKİKA

SAMSUN VE TURİZM….

Bu haber 06 Ekim 2019 - 11:25 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

PARLAYAN YILDIZ SAMSUN….

 

Samsun’da  turist sayıları geçen yıla göre artış gösterdi.

2019 yılının ilk 9 ayında turist sayısı alınan rakamlara göre 650 bin civarına ulaştı.

Samsun için çok olumlu ve yarınlarda umut verici güzel rakamlar yeter mi yetmez tabii daha çok birlik beraberlik içerinde çalışıp hep birlikte 650 bin turist sayısını 1 milyon ve üzeri rakamlara  çıkarmak hepimizin aslı görevidir.

Samsun da en çok ziyaret edilen yerlerin başında Bandırma Gemi Müzesi yer almaktadır.Bandırma Gemi Müzesini Batıpark Amazon Köyü izlemektedir ve sırası ile Gazi Müzesi,Kent Müzesi,Panorama Gösterim Müzesi ve Bafra Arkeoloji Müzesi izlemektedir.

Tabi ilçelerin de bulunan  eşsiz güzellikleri de unutmayalım.

Samsun turizm açısından bölgemiz de gelişen illerden biridir.

Samsun il ve ilçeleri  ile turistlerin en çok yoğun ilgi çektiği yerlerden bir tanesidir.

Özelikle ilçeler de Havza 25 Mayıs Termal Turizm Kaplıcaları,Ladik Akdağ Turizm Merkezi,Ayvacık Turizm Koruma  Gelişme Bölgesi,Vezirköprü Turizm Merkezi,Bafra Turizm Merkezi ve 19 Mayıs Turizm Merkezi

Canik, Tekkeköy,Çarşamba,Terme ve  diğer önemli bölgelerimiz bulunmaktadır.

Bu bölgelerimizi tanıtmak Samsun’a çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Samsun Valisi Osman KAYMAK Beyin her zaman söylediği gibi tanıtım da çok zayıfız çünkü bilinmeyen bir yer pazarlanamaz daha çok çalışmalı üretmeli ve gelişmeliyiz  ifadesine katılmamak mümkün değil.

Yaşamış olduğumuz 21.yüz yıl da Samsun ve Bölgesini Avrupa ve Dünyadaki tanıtım araçları çok iyi kullanmalı ve yerinde zamanında tespitler yapılarak ortak çözümler aranmalı.

Her atılımı çalışmayı sadece Devletten beklenmemeli bu işin duayenleri işletmecileri tanıtım elçileri turizmciler otelciler bütün erkler bir araya zaman zaman değil her zaman gelip Samsun’a daha çok yerli ve yabacı turist sayısını nasıl artırabiliriz bunun çalışmalarını yapmaları gerekmektedir.

 

Samsun’a her gelen yerli ve yabacı turist memnun bir şekil de olumlu izlenimler ile ayrılırsa birer turizm elçisi olarak sizlere hizmet ederler.

 

Tanıtım olmadan talep olmaz

Saygılarımla

İsmet AKTAŞ

ismetaktas@bizimsamsun.net