Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ Kutlama Mesajı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ Kutlama Mesajı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ Kutlama Mesajı

Bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir rolü olan öğretmenlik mesleği; dünyanın sabır, hoşgörü ve büyük fedakarlıklar gerektiren en saygın mesleklerindendir.

Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de hak ve adalet duygusu gelişmiş, kültürel ve bilimsel gelişmelere açık, özgüveni yüksek, sahip olduğu bilgiyi insanlık yararına kullanan nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin becerinizin ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli, bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.” sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir.
Ülkemizin her köşesinde tüm zorluklara rağmen ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli toplumsal değerlerimizle birlikte maneviyatımızı, vatan ve millet bilincini yavrularımıza aşılamak için azim ve kararlılıkla görev yapan tüm öğretmenlerimize Samsunlu hemşehrilerim adına ayrıca teşekkür etmek istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ülkemize ve Milli Eğitimimize uzun yıllar hizmet etmiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevleri başında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyorum.