Samsun Valisi Muhtarlar Toplantısına katıldı. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Tekkeköy Kırsalı Beyaza Büründü

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

“OKUMAKTAN MANİ NE”

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT, SAMSUN HABERLERİ, Yerel haber

Samsun Valisi Muhtarlar Toplantısına katıldı.

Vali Doç. Dr. @zulkifdagli, Çarşamba Kaymakamı Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileriyle birlikte Çarşamba ilçemizde düzenlenen Muhtarlar Toplantısına katılarak, mahalle muhtarlarımız ile bir araya geldi.

Birikimi ve tecrübesi ile kamu yönetimi ve toplumsal hayatımızın en temel yapı taşlarından olan muhtarlarımızın, üstlenmiş oldukları sorumluluğun bilinciyle hareket ederek, devlet ile toplum arasında adeta bir köprü görevi gördüğünü ve sağlıklı bir iletişimin kurulmasını sağladığını ifade eden Vali, vatandaşlarımızın sorun ve isteklerini yetkili makamlara ileterek, takibini yapan muhtarlarımızın, problemlerin çözümlenmesinde de büyük bir katkıda bulunduğunu belirtti.

Koronavirüse karşı verilen mücadelede muhtarlarımızın kendi mahallelerinde gerek temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulması, gerek aşılama çalışmaları gerekse de VEFA Sosyal Destek Gruplarımıza destek olunması noktasında göstermiş olduğunuz gayretlerin takdire şayan olduğunu belirterek, bir kez daha çalışmaları için teşekkür eden  Vali  Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından tanıtımı Samsun’da yapılan Köy Okullarının Yaşam Merkezine Dönüştürülmesi Projesi kapsamında aktif olarak kullanılmayan köy okullarının onarımı yapılarak yeniden eğitime kazandırılacağını ifade ederek, muhtarlarımızın, çocuklarımızın kilometrelerce yol gitmelerine gerek kalmadan nitelikli bir eğitim görmelerinin yanı sıra tarım ve hayvancılık başta olmak üzere ihtiyaç duyulan alanlarda kursların açılmasıyla köylerimizin kalkınmasına ve gelişmesine de katkı sağlayacak olan bu projenin uygulanması noktasında da üzerine düşeni yapacağına emin olduğunu söyledi.

Konuşmasının ardından Vali muhtarlarımızın sorun, öneri ve isteklerini dinleyerek, görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diledi.