SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.

SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI DARBE ŞEHİTLERİ İÇİN KURANI KERİM OKUTTU
DARBE ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI.

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, başta 12 eylül 1980 darbesinde suçsuz yere idam edilen Ülkücü Şehitlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatmak için şehit olmuş güvenlik güçleri için, site camisinde Kuran-ı Kerim tilaveti düzenledi.

Akşam namazının ardından başlayan programa, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan KÖSEF ve yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner TEKİN ve ilçe başkanları ve yöneticileri, İlkadım Eski Belediye Başkanı Necattin DEMİRTAŞ başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Program sonrası konuşma yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Aslan KÖSEF, “1980 yılında ABD’nin Türkiye Sorumlusu’nun“Bizim çocuklar başardı” olarak nitelendirdiği, başta yükselen Türk Milliyetçiğine engel olmak için, Türk Milleti’nin tarihinde kara bir leke olarak nitelendireceğimiz bir darbe gerçekleşmiştir. Bu darbeyi gerçekleştiren kişileri şiddetle kınıyorum. Herkes bilsin ki, 15 Temmuzda gösterdiğimiz gibi, Bilge liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ’nin emrinde ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Mersin Milletvekili Sayın Olcay KILAVUZ’un önderliğinde iç ve dış tehditlere karşı her zaman sed olup, bir daha okyanus ötesinin gayri meşru çocukları bu topraklarda başarı göstermeyeceğiz.” dedi.

Ülkü Ocaklarının olarak askeri darbelere karşı olduklarını vurgulayan KÖSEF, “1980 darbesi sonrası çok sayıda abımız, “bir sağdan bir soldan” denilerek suçsuza yere idam sehpalarına gönderilmiştir. Biz darbeyi suçsuz yere idam edilen Mustafa PEHLİVANOĞLU, cellatçıyla haleleşen Halil ESENDAĞ ve Selçuk DURACIK’İN, namaz kılıyor diye dayak yiyerek şahadet şerbeti içen Hüseyin KURUMAHMUTOĞLU abilerimizin hayatları ile öğrendik. Bugün burada darbe sonrası idam edilen 9 ülkücü şehidimiz, hapishanelerde işkenceler altında can veren abilerimiz başta olmak üzere, Sakarya Savaşının yıl dönümünde Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları, Alparslan TÜRKEŞ ve dava arkadaşları ve Tarihin başlangıcından bu güne, Türk Milleti yaşasın diye canından vazgeçen şehitlerimizi anmak için toplandık. Hepsinin ruhu şad mekanları cennet olsun.” dedi.