Samsun Turizm Elçisiyim” projesi kapsamında Çarşamba ve Ayvacık’ı gezdiler… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Samsun Turizm Elçisiyim” projesi kapsamında Çarşamba ve Ayvacık’ı gezdiler…

Samsun Turizm Elçisiyim” projesi kapsamında Çarşamba ve Ayvacık’ı gezdiler…

Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, ”Samsun Turizm Elçisiyim” projesi kapsamında 3. gezilerini Bafra Belediyesinden temin edilen otobüsü ile 19 öğrenci 10 öğretmenle birlikte Çarşamba ve Ayvacık ilçelerine yaptı. Proje kapsamında Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ve Nebiyan Dağı gezilerinden sonra Samsun’un güzel ilçelerinden Çarşamba ve Ayvacık ilçeleri programa dahil edildi.
Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerinin yaşadığı şehrin kültürel miraslarını, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanımaları amacıyla ”Samsun Turizm Elçisiyim” projesi kapsamında plan dâhilinde Samsun’un tarihi ve coğrafi önemli olan yerlerini ziyaret ederek, öğrencilerine Samsun’u tarihi ve kültürel değerleriyle tanımalarına olanak sağlıyor.
Çarşamba merkezinin gezilmesinden sonra Ayvacık ilçesinde Büyükşehir Belediyesine ait gemi ile tur yapıldı. Ayvacık köprüsünde fotoğraflar çekildikten sonra Tekkeköy’ de yer alan eşsiz manzaralı Bayraktepe Tesislerinde yenilen öğle yemeği ve gezintiden sonra Bafra’ya geri dönüldü.
Samsun Turizm haritasında çektikleri fotoğrafların yer alması için fotoğraf çeken öğrenciler geziden oldukça mutlu ayrıldılar. Proje yürütme ekibi gezilerin Haziran ayına kadar süreceğini amaçlarının Samsun’u tanımak ve tanıtmak olduğunu belirttiler. Ayrıca Bafra Belediyesine ve Büyükşehir Belediyesine de desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.