SON DAKİKA

SAMSUN TARIM FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Bu haber 19 Eylül 2019 - 8:10 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

SAMSUN TARIM FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

 

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve                            Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in değerli                                         destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan TÜYAP Samsun  5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 – 29  Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Samsun Tarım Fuarı’nın bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını, her geçen yıl  fuarcılık konusunda  büyüme kaydettiklerini söyledi”.

Çamaş; ” Samsun Tarım Fuarı; bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline gelmiştir. Yerli  ve yabancı büyük  firmaların  Fuarda yer alması, Samsun başta olmak üzere bölgemizin tarım sektöründe önemli bir konumda bulunduğunun göstergesidir. Her geçen yıl büyüyerek 50.000 metrekare alanda hazırladığımız  Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuştur, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline gelmiştir

Çamaş: “Samsun Tarım Fuarı’nı ziyarete  gelecek on binlerce çiftçimizin tarım sektöründeki son  teknolojileri  yakından takip etme olanağı bulacak.”

Samsun Tarım Fuarımızla  ilgili yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunacağız. Ayrıca, başta  Samsun ve ilçeleri olmak üzere, Ordu’ dan Erzurum’ a, Sinop’ tan Tekirdağ’ a özellikle Karadeniz ve  İç Anadolu olmak üzere  30′ un üstünde şehirden Samsun 5.Tarım Fuarı’nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri;  sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine ve verimli tekniklerle üretim yapılmasına Samsum Tarım Fuarı vesilesi ile imkân sağlanacağını, bu sene de yeni ürün ve teknolojileri  görmek  ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini  fuara davet ettiklerini belirtti.

YURT DIŞINDAN ALIM HEYETLERİ AĞIRLANACAK.
Yurt içindeki ve yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerini 1 yıl boyunca aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Çamaş, 5. Samsun Tarım Fuarı’nda bu yıl İran, Azerbaycan, Gürcistan, Umman, Arabistan, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Irak, Sudan, Cezayir, Fas, Libya ve Mısır gibi ülkelerden iş adamı alım heyetlerini ağırlanacağını belirti.

Alım heyetleri ve firmaların İkili iş görüşmeleri yapılacağını böylelikle önemli iş bağlantılarının kurulmasında etkili olacağını belitti. Ayrıca fuarın, ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak  ülke  ekonomisine  önemli katkıları olduğunun altını çizdi.

FUARIN ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ OLACAK

Vezirköprü’nün  5. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Onur Konuğu olacağını açıklayan Oğuzhan Çamaş  “Vezirköprü  ilçemiz, bu yıl fuarımızın onur konuğu olacak. Tarım Fuarında Vezirköprü’nün  tarımsal ürünleri tanıtılacak