SAMSUN DSİ JUDODA YİNE ESİYOR « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

SAMSUN DSİ JUDODA YİNE ESİYOR

SAMSUN DSİ JUDODA YİNE ESİYOR

Samsun DSİ Spor Kulübü sporcuları
Karaman’da düzenlenen “Uluslararası Yunus Emre’yi Anma ve Hoşgörü Judo Kupası”nda 1 altın 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

1 ALTIN 1 GÜMÜŞ
Yaklaşık 2 yıldır spor salonu kapalı olan ve geçici olarak farklı yerlerde antrenman yapmaya çalışan DSİ Spor Kulübü’nün Judocuları, tüm zorluklara rağmen başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Karaman’da yapılan yaklaşık 400 sporcunun katıldığı aralarında Rusya ve Azerbaycan’ın da bulunduğu Uluslararası Yunus Emre’yi Anma ve Hoşgörü Judo Kupası’nda Samsun DSİ Spor Kulübü sporcuları toplamda 1 altın 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

DESTEK BEKLİYORUZ
Samsun DSİ Spor Judo Antrenörü Serkan Süer, Kulüp Başkanı Şahin Gül ve yönetim kurulu üyeleri ile Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi eski milli judocu Alpaslan Ayan’a verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. Antrenör Süer, “Samsun DSİ Spor kulübü özellikle salon sporlarında Türkiye’de isim yapmış bir kulüp. Judoda dünya şampiyonalarında derece alan sporcularımız var. Tek isteğimiz, geçmişte olduğu gibi kendi salonumuzda çalışmalarımızı sürdürmektir. Bu sayede uluslararası başarımızda artacaktır”dedi.

DSİ Spor’un Yunus Emre’yi Anma ve Hoşgörü Judo Kupası’nda aldığı sonuçlar;

Süper Minikler:

+52 kg: Azra Yağmur AYDIN 1.

40 kg: Erva Zeynep ALTUNTAŞ 2.

Minikler:

+63 kg: Defne Şevval AYDIN 3.

Yıldızlar
52.kg: Göksu TOPÇUOĞLU 2.

36 kg: Rabia ÖZEL 5.

Ümitler
57 kg: Beril ÖZTURK 5.

57 Kg: Ecrin DURAN 5.

52 Kg: Hüsnanur BUYUK 5.