SAMSUN BÜYÜŞEHİR BELEDİYESİ DİLENCİ OPERASYONU « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Tekkeköy Kırsalı Beyaza Büründü

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

“OKUMAKTAN MANİ NE”

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT, SAMSUN HABERLERİ, Yerel haber

SAMSUN BÜYÜŞEHİR BELEDİYESİ DİLENCİ OPERASYONU

SAMSUN BÜYÜŞEHİR BELEDİYESİ DİLENCİ OPERASYONU

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi; Samsun ve ilçelerinde de , dilenci operasyonu devam ediyor. Şehirlerin gerek görütü kirliliğine ve gerekse de insanların manevi duygularını suistimale yönelik olarak gerçekleştiilen dilenci opersyonları,Samsun ilimizdede hız kesmeden devam ediyor.

Bu amaçla; Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıtaları ve emniyet müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği i Samsun Saathane Meydanı ile Büyük Cami bögelerinde, dilencilere karşı bir operasyon gerçkleştirildi.

Yapılan operasyonlarda, sadece yabancı uyruklular değil; yerli dilencilerin de operasyon kapsamında gerçekleştirildiği açılkandı.

Yetkililer; dilenci operasyonlaının devam edeceğini, duygu suisimalcilerine izin verilmeyip, özellikle ihtiyacı olmadığı halde sırf dilenciliği meslek ve alışkanlık haline  getirenlerle aktif mücadelenin devam eecği belitildi.

Ayrıca; küçük yaştaki çocukların da dilenmeye zorlanılmasının ve özellikle de yoğun trafikte tehlikeli dilenmelerin de gerek sürücüleri ve gerekse de vatandaşlarımızı tedirgin ve rahatsız ettiği de  bilinen gerçekler arasında yer alıyor.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun””