Samsun Bafra Ovasında Yetişen Pirincin Marka Değeri Gün Geçtkçe Artıyor « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Samsun Bafra Ovasında Yetişen Pirincin Marka Değeri Gün Geçtkçe Artıyor

Bu haber 16 Ağustos 2018 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Samsun Bafra Ovasında Yetişen Pirincin Marka Değeri Gün Geçtkçe ArtıyorPirinç Değirmencileri Yönetim Kurulu Toplantısı 16 Ağustos’ta yapıldı. Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Öztürk, “Samsun Bafra Ovasında ürettiğimiz ülkenin en kaliteli pirincinin marka değeri Türkiye’de gün geçtikçe artıyor” dedi.

Pirinç sanayicilerinin bir araya geldiği toplantıda, aklaşan sezonla alakalı bilgi alışverişi yapılarak, Türkiye’de 1 milyon 300 bin dikili alandan 1 milyon çeltik hasadı yapılacağı açıklandı.  Pirinç Değirmencileri  Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Öztürk, buradan da yaklaşık 650 ton pirinç çıkacağını tahmin ettiklerini belirterek,  üretilen pirincin küçük bir takviye ile ülkemize yeteceğini söyledi. Amerika’ya konulan ithal pirinç vergisinin doğru bir hamle olduğunun da altını çizen Öztürk, üretim alanlarının son yıllarda genişlemesiyle birlikte, pirincin yeter hale gelmeye başladığını görüyoruz ve bundan dolayı memnunuz. Samsun’da 200 bin  dönüm arazi üzerindeki ekim alanından da yaklaşık 150-160 bin ton çeltik ürünü bekliyoruz. Bu üretimin şu anki fiyatlarla yapılmasını ve sanayicinin de üreticiyle birlik olacağı bir tablonun oluşmasını umuyoruz. Samsun’daki sanayici arkadaşlarımızla diyalog içindeyiz ve entegre hareket ediyoruz. Dernek olarak ise her zaman üreticinin yanındayız” dedi.

En Kaliteli Osmancık Türü Çeltik Samsun Bafra Ovasında

Türkiye’nin en kaliteli Osmancık türü çeltiğinin Samsun Bafra ovasında yetiştiğini söyleyen Öztürk, bu sebeple çeltik sanayicilerinin gözünün Samsun’da olmasından dolayı memnuniyetlerini iletti. Fatih Öztürk, Ürettiğimiz pirincin Türkiye’de bilinirliği gün geçtikçe artıyor. Bu gelişme bizim için gurur kaynağıdır” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN