Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı’ Açıldı…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı’ Açıldı….

Bu haber 31 Ocak 2019 - 13:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali  Osman Kaymak, 31.01.2019 Perşembe günü saat 12.00’da, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3. kez düzenlenen ‘Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı’ kapsamında Konut Projeleri, Mobilya, Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye Kıyafet, Çeyiz, Halı, Düğün Organizasyonu, Beyaz Eşya ve Ev Elektroniği stantlarının bulunduğu fuarın açılışını protokol üyeleriyle beraber gerçekleştirdi.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada, fuarda Karadeniz Bölgesi’ndeki firmaların yer aldığı ifade eden TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Evlilik öncesindeki hazırlıkların rahatlıkla yapılacağı fuarımız, Karadeniz bölge ekonomisinin ve iç ticaretin hareketlenmesine katkı sağlayacaktır. Yalnızca ticari bağlantılar yapılmasına vesile olmayacak, yeni trendler ile bu ürünlerin modasının en yeni ve en güzel ürünleri de beğeniye sunulacak.” dedi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fahri Eldemir’in ardından bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır ise “TÜYAP bu fuar alanını çalıştırmaya başladığı günden itibaren, Samsunumuz eski fuar günlerine kavuşmamış olsa bile o yönde ivmesi her geçen gün hızlanıyor. Ben TÜYAP yöneticilerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış töreninde Samsun Milletvekili Namık Kemal Zeybek’in ardından yaptığı konuşmada, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin Samsun’un ticari ve ekonomik yönden kalkınmasına büyük katkılar sağladığına dikkat çeken Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Bir buçuk yıllık Samsun Valiliğim görevinde burada çok güzel fuar açılışları yaptık,  çok sayıda ziyaretçi ağırladık. Ticaret erbapları ve esnaflar burada ürünlerini sergilediler. Bu fuarın Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırıldıktan sonra işletmesinin TÜYAP’a verilmesi ve TÜYAP’ın da gerçekten çok başarılı fuarlar yapması bizleri memnun ediyor. İnşallah fuarı geliştirmek istiyoruz. Biliyorsunuz Samsun bir fuar kentiydi. Geçmişteki Samsun Fuarları 1-2 ay sürerdi ve İzmir ile birlikte en çok ziyaret edilen fuardı. Biz tekrar bu fuarlarla eskiden olduğu gibi Samsun’un bir fuar kenti olma özelliğini öne çıkaracak şekilde gelişmesini çok istiyoruz. Şu an için binalar yetersiz olabilir ama ilerleyen zamanlarda fuarımızı büyütme imkanımız ve bunun için bütçemiz var. Ortaklarımızla birlikte mevcut binamıza ilaveten yeni binalar, yeni holler ve salonlar yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

EV’leniyoruz Fuarı’nın 3.’sünü açmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Evlenme konusu gerçekten bütün aileleri meşgul eden ve hayatımızı etkileyen olaylardan birisi. Evlenecek gençlerin evlenmek için zaman harcamalarını önleyecek bu fuarda esnaf ve ticaret erbabı müşteriyle özel bir ortamda bir araya gelmekte. İnşallah fuarımız beklenen amaca ulaşacaktır. Samsun’un potansiyeli yüksek olduğunu her yerde söylüyoruz. Ama bu potansiyel el ele verirsek, birlikte olursak daha da gelişebilir, katma değere dönüşebilir ve daha çok insanlarımıza iş ve aş olabilir. Samsun son yıllarda kentleşme anlamında çok güzel hizmetlere kavuştu. Sahil düzenlemesi bütün Türkiye’de örnek gösteriliyor. Artık bir çok insan Samsun’a gelip yerleşiyor. Samsun yaşam kalitesi yükselen bir kent oldu. Artık burdan göç veren değil göç alan kent olarak sorumluluğumuz çok daha fazla. Göç alan kentin yeni gelenler ve gelecek nesil için iş ve aş vermesi için de yoğun çalışmamız lazım. Samsun için ortak aklı, ortak paydayı oluşturursak, el ele verirsek Samsun çok daha iyi yerlere gelecektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlama etkinliklerine de değinen Vali  Osman Kaymak, “Çok ciddi hazırlıklarımız var. İnşallah bu sene Samsun tanıtım yoluyla da ziyaretçiye doyacak. Samsun’un tanıtılması açısından bu fuarlar çok önemli olduğu gibi, 100. yılda milli birlik ve hakimiyet ruhunun Samsun’dan bütün Türkiye’ye yayılmasını sağlayacağız ve aynı zamanda Samsun’u daha da tanıtmış olacağız. O yönüyle biz 100. yıl kutlamalarını çok önemsiyoruz ve hep birlikte kutlayacağız. Samsun’dan tekrar 100 sene önce olduğu gibi milli birliğimizi ve milli duruşumuzu bütün Türkiye’ye ve dünyaya göstereceğiz diye düşünüyorum. “ dedi.

Konuşmalardan sonra Samsun Olgunlaşma Enstitüsünün hazırladığı defilenin ardından Vali Osman Kaymak diğer protokol üyeleriyle birlikte  ‘3. EV’leniyoruz Fuarı’nın açılış kurdelasını keserek, fuarda yer alan stantları gezdi.

31 Ocak-03 Şubat tarihlerinde açık kalacak olan 3. EV’leniyoruz Fuarı’nın açılış törenine ayrıca, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Ayvacık Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN