ŞAMPİYONLUK KUPAMIZI BUTAHAN’IN MEZARINA GÖTÜRDÜK « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BARIŞ VE HUZURUN BAŞ KEMİRGENİ

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ, SİYASET

ŞAMPİYONLUK KUPAMIZI BUTAHAN’IN MEZARINA GÖTÜRDÜK

ŞAMPİYONLUK KUPAMIZI BUTAHAN’IN MEZARINA GÖTÜRDÜK
Takımımızın 2019 – 2020 sezonu TFF 2. Lig Beyaz Gruptaki şampiyonluk kupasını söz verdiğimiz gibi Batuhan Yılmaz’ın mezarına götürdük.
Aralık ayında Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşanan trafik kazasında öğrenci servisinin devrilmesi sonucu Batuhan Yılmaz hayatını kaybetmişti. Kulüp Genel Müdürümüz Soner Soykan, Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, teknik heyetimiz ve futbolcularımız Çarşamba ilçesindeki Göğceli Mezarlığı’na gelerek, şampiyonluk kupasını, Batuhan’ın isminin yazılı olduğu 55 numaralı formasını ve çiçeği mezarlığına bırakarak dua etti.
Şampiyonluk kupasını ve formayı Batuhan’ın mezarına bırakan Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, “Sizin acınız bizim de acımız. Batuhan Samsunsporluluğuyla hepimizin gönlünde yer edindi. Batuhan’ın bizim için çok ayrı bir önemi var. Oda geçtiğimiz sezon biz çok zorlu bir şampiyonluk yarışı verdik. Bu mücadele içerisinde çok inişler çıkışlar yaşadık. Özellikle kırılma maçlarından bir tanesi Yeni Çorumspor deplasmanında maalesef maçı 2-1 kaybetmiştik. Soyunma odasında maçın üzüntüsünü yaşarken belki de birçok Samsunsporlu taraftarımız umutsuzluğa kapılmıştı. O umutsuzluk içerisinde Batuhan’ın atmış olduğu bir tweet herkesi kendine getirdi. Umutlarımızı tekrar tazeledi. Çok iyi hatırlıyorum ‘pes etmek yok biz şampiyon olacağız’ tweeti ile bizim tekrar şampiyonluk yarışında tekrar ayağa kalkmamıza vesile oldu. Onun için Batuhan bizim için bir semboldür” dedi.
TFF 1. Lig şampiyonluk kupasını da Batuhan’ın mezarına getireceklerinin sözünü veren Ertuğrul Sağlam, “Biz oyuncularımızla beraber bir söz verdik. İnşallah bu yarışı önde tamamlayacağız ve Batuhan’ın bu açtığı yolda şampiyon olacağız. Şampiyonluk kupası ile birlikte Batuhan’ı ziyaret edeceğimizi söyledik. Biz bu sözü verirken, yönetimimiz, teknik arkadaşlarımız, futbolcularımızdan aldığımız güçle söylemiştik. Geçen seneki kupayı Batuhan’a hediye ediyoruz. Burada hem şahsım hem kulübüm ve hem de oyuncularım adına bir söz daha vermek istiyoruz. İnşallah sezon sonunda TFF 1. Lig kupasını da kazanıp o kupayı da Batuhan’a getireceğiz” diye konuştu.