SAMMED’den Sinecek’e Teşekkür Ziyareti « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

SAMMED’den Sinecek’e Teşekkür Ziyareti

SAMMED’den Sinecek’e Teşekkür Ziyareti

SAMMED’den Sinecek’e Teşekkür Ziyareti

SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2. Olağan Kongresinin gerçekleştiği Samsun ATAKUM Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Toplantı Salonu’nu tahsis eden ilgi ve ikramda bulunan Başkan Metin Sinecek’e  Teşekkür ziyareti yapıldı

Kısa adı SAMMED olan Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti, geçtiğimiz Cumartesi günü, 2. Olağan Kongresi’ni Samsun ATAKUM Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Kooperatifin Toplantı Salonunu Cemiyete tahsis eden Başkan Metin Sinecek’e SAMMED Yönetim Kurulu olarak bir teşekkür ziyaretinde bulunuldu.

Cemiyetin Kongresinde tekrar Başkanlığa seçilen Mehmet Hazinedar yönetiminde toplanan Yönetim Kurulu Cemiyetin Kazımpaşa Caddesi Akman İş Merkezi 2 nci katta bulunan Merkez adresinde görev dağılımı yapılarak    2 nci Başkanlığa  Recep Özyurt, Başkan Yardımcılıklarına Basri Özgen, İsmet Aktaş ve Kerim Sarılar’ın, Genel Sekreterliğe Serdar Oktav ve Muhasip Üyeliğe Cemal Kaya, üyeliklere ise Sami  Kesmen, Dursen Özalemdar, Bayram Ocak seçilerek görevlendirildikten sonra Yönetim Kurulu Üyelerinden Basri Özgen, Recep Özyurt, İsmet Aktaş, Kerim Sarılar, Serdar Oktav, Denetmen Ali Kayıkçı ile birlikte ATAKUM Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek’e makamında nezaket ziyaretinde bulunularak, kendisine Cemiyet’e olan katkıları dolayısıyla  teşekkür edildi.

Samsun’da ki mevcut Esnaf ve Sanatkarlar Odaları içerisinde en başarılı grafik çizen, Kooperatife birkaç binadan müteşekkil, son sistem donatılmış yönetim ve hizmet binası kazandıran çalışkan, saygın, sevecen, samimi tavırlarıyla gönüllere giren Başkan Metin Sinecek ile yine samimi havada fikir teatisinde bulunulduktan sonra ziyaretin anısına, Şair ve Araştırmacı Yazar Ali Kayıkçı’nın müellifi olduğu, SAMMED’in yayımladığı, kültür ve edebiyat hayatına kazandırılan eserlerden baştacı olabilecek Samsun Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi ile diğer 3 kitaptan oluşan 4’lü set kendisine takdim edildi.

Cemiyetinizin böyle bir hizmetinin olduğunu bilmek beni ziyadesiyle memnun etti diyerek sözlerine başlayan Sinecek, “Uzun bir çalışma sonrası derlenerek anladığım kadarıyla hiç bir menfaat gözetmeksizin yayımlamış olduğunuz ve gelecek nesillere bırakılabilecek böylesi güzel eserleri edebiyat hazinesine kazandırmış olmanız  her türlü takdirin üzerindedir. Sizleri yakinen tanımaktan mutluluk duydum. Kongrenizin hayırlı olmasını temenni ediyor, yeniden seçilen Başkan Mehmet Hazinedar ve siz değerli üyelere başarılar diliyorum”dedi.