Salih Turhan: Mahallemizdeki Her Gence Ulaşmak İle Mükellefiz « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Salih Turhan: Mahallemizdeki Her Gence Ulaşmak İle Mükellefiz

Salih Turhan: Mahallemizdeki Her Gence Ulaşmak İle Mükellefiz

Anadolu Gençlik Derneği Mahalle Başkanları Toplantısı, yaşanan Covid-19 salgınınedeniyle online olarak gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği Mahalle Başkanları Toplantısı, yaşanan salgın nedeniyleonline olarak gerçekleştirildi. Anadolu Gençlik Derneği’nin 81 ilden Mahalle Başkanlarının yoğun katılımıyla online olarak gerçekleştirilen toplantıda, AGD Genel Merkez Genel Başkan Yardımcılarının sunumları ile 46. Dönem faaliyetleri ve mahalle çalışmaları hakkında bilgi verildi.

 

“MÜCAHEDE HAYATIMIZIN HER ALANINI KAPSAMAKTADIR”

Toplantıya Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan da katıldı. Salih Turhan, küresel virüs salgınından dolayı ülkenin ve insanlığın sıkıntılı günler geçirdiğini belirterek, “Evde kalmak sorumluluklarımızı ortadan kaldırmıyor” dedi. Mücadelelerine her şart ve ortamda devam ettiklerini ifade eden Turhan, “Bu süreçte hem motivasyonumuz hem de gençliğimizle ilişkimiz önemli. Evde kalmak, sorumluluklarımızı ortadan kaldırmıyor. Okulların kapalı olması sorumluluklarımızı ortadan kaldırmıyor. Mücadele sokağı, evi, mahallemizi, yaşamı ve sanal ortamı da kapsar. Bu sebeple mahallemizdeki tüm gençlerimize ulaşmak ile mükellefiz. Bu süreçte kaybedecek bir gencimiz dahi olamaz. Mahalle Başkanlarımıza bu süreçte büyük sorumluluklar düşmektedir. Yaşanan küresel salgın nedeniyle mahallelerimizde zor günler yaşayan ailelere yardım elinin uzatılması, gençliğimizin sorunlarına çare olacak tespitlerin gerçekleştirilmesi, mahalle büyüklerinin telefon ile aranıp halinin hatırının sorulması ve mahalledeki her bir vatandaşımızın dertlerine derman olmak, onların yardımlarına koşmak en başlıca vazifelerimizden olması gerekmektedir. Unutmamalıyız ki mücahede hayatımızın her alanını kapsamaktadır” şeklinde konuştu.

 

“REHBERİMİZ SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZDİR”

“Bu mücahede de rehberimiz Sevgili Peygamberimiz Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (sav)’dir. Onun mücahedesi, hak-batıl davasında bizlere ışık olmuş ve yol göstermiştir” ifadelerine yer veren Turhan sözlerine şu şekilde devam etti: “Davamızın özü, güç ve kudret sahibi yalnızca Allah’tır. Bu sebeple inancımızın temel esaslarını en iyi şekilde bileceğiz. Kur’an ve sünnete sımsıkı sarılacağız ve çalışmalarımızı bu yol üzerine sürdürmeye gayret edeceğiz. Niçin çalıştığımızı iyi bileceğiz. Duyarlı olacağız. Mahallemizdeki sıkıntıları ve gençlerimizin sıkıntılarını iyi bileceğiz.”

 

“HAKKI ÜSTÜN TUTAN GÖRÜŞÜN ADIDIR; MİLLİ GÖRÜŞ”

“Rahmetli Erbakan Hocamızın ‘Bir milletin asıl gücü; tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir!’ sözleri bizlere Milli Görüşün ruh kökünü tekrardan hatırlatmaktadır. Milli Görüşün ruh kökünde neler yatmaktadır. Birincisi, Milli Görüş kaba kuvveti değil hakkı üstün tutan görüşün adıdır. İkincisi, materyalizmi değil maneviyatçılığı esas alan görüşün adıdır. Üçüncüsü, nefse esareti değil nefis terbiyesini esas alan görüşün adıdır. “Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturuyla yarım asırdır çalışmalarını aralıksız bir şekilde yürüten Milli Gençlik ve Anadolu Gençliği olarak, “Yeni Bir Dünya”nın kurulması ve 7 Milyar insanlık aleminin saadeti için çalışmalarını sürdürmekteyiz. Bu sebeple çalışmalarımızın kılcal damarlarından olan mahallerimizdeki çalışmalarımızı bu aşk ve inançla yerine getirmemiz ve gençliğimizi bu şiar ile yetiştirmemiz gerekmektedir.”