Sahte kozmetik ürünlerindeki tehlikeye dikkat « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Sahte kozmetik ürünlerindeki tehlikeye dikkat
Merdiven altı kozmetik ürünler tehlike saçıyor
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, sürekli uyardıkları merdiven altı kozmetik ürünlerin Erzurum’da bir üniversite öğrencisin yüzünde 2. derece yanık oluşturduğunu söyledi.
Erzurum’da üniversite öğrencisi cilt kuruluğunu gidermek için aldığı kremi sürünce yüzünde 2. derece yanık oluşturması haberi ulusal medyada geniş yer bulması dikkatleri “Merdiven altı kozmetik ürünlerine” çevirdi.
Merdiven altı kozmetik ürünler hakkında sürekli uyarıda bulunduklarını belirten Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, bu ürünleri kullananları daha kötü sonuçlar beklediğini ifade etti.
Araştırmadan, doktor tavsiyesi olmadan bilmediğiniz ürünleri kullanmayın uyarısında bulunan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, “Erzurumdaki öğrenci arkadaşımız bu kozmetik ürünü kullandıktan sonra yüzünde 2. derece yanık oluşmuş. Bu farklı durumlarada sebep verebilirdi. Kendisi büyük bir acı yaşadığıda haberlerde üzüntüyle gördük. Bu ve bunun gibi durumlara bizlerde sıkça rastlıyoruz. Özellikle hem televizyonlardan hemde sosyal medya üzerinden de doktor tavsiyesi olmadan kolayca satılan bu ürünler cilt sağlığını tehdit ediyor.
Çok talep gören bir ürünün sahtesini üretmekte oldukça kolay hale geldi. Sahte ürünler orijinallerinden oldukça düşük fiyatlara satıldığı için farklı tüketici kitlelerine ulaşmaları da kolaylaştı.
Aslında bu ürünleri satanlar bazen bu ürünlerin fiyatlarını yüksek gösteriyorki alan kişi fiyatına bakarak bu ürünün bu kadar fiyatı olduğuna göre kaliteli bir ürün diye bakıp, aldanıp alıyor.
Bu tür oyunlara gelmemek lazım ve doktorumuzun tavsiyesi olmadan, cildinizde kullanmak istediğiniz bölge hakkında doktorunuz muayene etmeden hiç bir ürün kullanmayın. ” diyerek sözlerine son verdi.
B

Sahte kozmetik ürünlerindeki tehlikeye dikkat

Sahte kozmetik ürünlerindeki tehlikeye dikkat Merdiven altı kozmetik ürünler tehlike saçıyor Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, sürekli uyardıkları merdiven altı kozmetik ürünlerin Erzurum’da bir üniversite öğrencisin yüzünde 2. derece yanık oluşturduğunu söyledi. Erzurum’da üniversite öğrencisi cilt kuruluğunu gidermek için aldığı kremi sürünce yüzünde 2. derece yanık […]