ŞAHİN, ‘Samsunumuz büyük bir ailedir « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

ŞAHİN, ‘Samsunumuz büyük bir ailedir

Başkan Zihni Şahin: Bizim işimiz sorun çözmek

‘HALK NE İSTİYORSA, ONU YAPTIK!..’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Su indiriminden şoför esnafına sahip çıkmamıza, Gülsan’a el atmamızdan spora verdiğimiz desteğe kadar her şeyi halkımız istediği için yaptık” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, göreve geldiği günden bu yana ‘halkın sesi’ne kulak verdiklerini belirterek, “Samsunlular neyin çözümünü istiyorsa işe oradan başladık. Çünkü bizim işimiz sorun çözmek, halkımızı mutlu etmektir” dedi.

İÇME SUYU, ARITMA, YOL…

Başkan Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Samsun il genelinde, tüm ilçeleri kapsayan hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Zihni Şahin, “Samimiyet içerisinde her ilçemize ulaşma ve hizmet etme gayreti içinde olduk. İlçelerimizin öncelikleri olan altyapı, içme suyu, arıtma tesisleri ve yol gibi sorunlara el attık. Bu konularda projeler hazırladık ve yürüttük. Bununla birlikte ortaya koyduğumuz ‘Kentsel Dönüşüm’, ‘Akıllı Kent’ ve ‘Akıllı Ulaşım Sistemleri’ gibi uygulamaları devreye sokarken, katlı otoparklar inşa ettik” diye konuştu.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

Üretim, yatırım ve istihdam seferberliği başlattıklarını söyleyen Başkan Zihni Şahin, “Samsun Tarım A.Ş.’yi bu amaçla faaliyete soktuk. Samsun’u bir turizm kenti yapmak için kolları sıvadık. 2 milyon metrekare alana sahip Kuzey Park, ilçelerimizde millet bahçeleri ve millet kıraathaneleri yapılması, Kızılırmak Deltası’ndaki düzenlemeler hep bu yolda atılmış adımlardı” dedi.

‘HALKIN İSTEKLERİNİ DİNLEDİK’

Samsun’da uygulama koydukları ‘Ortak Akıl’ anlayışının halk tarafından karşılık bulduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, “Parkomat konusuna bakışımız, bazı yerlerde bu uygulamayı kaldırmamız ile kaldırmaya devam etme düşüncemizi hayata geçirdik. 2019 yılı ocak ayından geçerli olmak üzere su fiyatlarında indirim yaptık. Tüm vatandaşlarımıza yüzde 15, engelli vatandaşlarımıza yüzde 50 su indirimi uygulamasını başlatmış olduk. Halk otobüsçülerimize ve dolmuşçularımıza destek olmamız, Gülsan Sanayi Sitesi’nde hiçbir esnafımızı mağdur etmeyecek bir anlayış ile hareket etmemiz, amatör spor kulüplerimizin ve en önemlisi Samsunspor’umuzun yanında olmamız, problemleri çözmeye ve hemşerilerimizin haklı isteklerini yerine getirmeye yönelikti. Bu yöndeki vizyonumuz ve halkımızla beraber olma anlayışımız hemşerilerimiz tarafından takdirle karşılandı” diye konuştu.

‘AK PARTİ BÜYÜK BİR AİLE’

3 Mayıs tarihinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey tarafından kendisine verildiği günden itibaren durmaksızın çalıştığını söyleyen Zihni Şahin, “Böyle bir görev benim için onurdu. ‘Samsunumuz büyük bir ailedir’ dedik, yola koyulduk ve bu yolda yürüdük. Toplumumuzun her kesimiyle ortak aklı esas aldık bir ve beraber olduk. ‘AK Parti büyük bir ailedir’ ilkesi doğrultusunda da daima partimizin yetkili organları ile birlik ve beraberlik içerisinde olduk. İl başkanlığımız, genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz ve yönetim kurumlarımız ile uyum, koordine içerisinde birlik ve beraberliği esas aldık” dedi.

CUMHURBAŞKANI’NIN ÇİZDİĞİ YOL

Başkan Zihni Şahin, açıklamalarının son bölümünde ise, “Kısacası bize tevdi ve takdir edilen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olduk. Bunun gönül rahatlığı ve huzuru içerisindeyiz. Bu görevden onur duyduğumu bir kere daha vurgulamakta fayda görüyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in ortaya koyduğu gönül belediyeciliği anlayışı yolumuz oldu. Tüm Samsunlular, değerli hemşehrilerime ne kadar teşekkür etsem azdır” ifadelerini kullandı.

(md)