SAĞRAKGÖL YAYLA FESTİVALİNE DAVET « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ANZER ATOM ŞİFA KARIŞIMI

EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

SAĞRAKGÖL YAYLA FESTİVALİNE DAVET

SAĞRAKGÖL YAYLA FESTİVALİNE DAVET

Bu yıl 20.si düzenlenecek Sağrakgöl Yayla Festivali 21-22 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Giresun’un Dereli İlçesi Kızıltaş Köyü Turizm Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sağrakgöl Yayla Festivali 21-22 Temmuz 2018 tarihinde Sağrakgöl Yaylasında yapılacak.

Kızıltaş Köyü Turizm Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Kamil Ataş tüm vatandaşlarımızı düzenledikleri festivale davet ettiklerini söyledi.

 

Başkan Ataş yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Bundan 20 yıl önce köyümüz büyükleri tarafından başlatılan bu geleneği bizler sürdürüyoruz. Yöremizin tarihi ve doğal değerlerini tanıtmak, halkımızın ekonomik ve sosyal yönden gelişmesini sağlamak amacıyla düzenlenen festivalimizin bu yıl 20.sini gerçekleştireceğiz. Festival kapsamında çeşitli spor etkinlikleri, yarışmalar, festival ateşi, havai fişek gösterileri, ödül törenleri, konserler, Off-Road yarışları, halk oyunları gösterileri, mehter takımı ve bir birinden farklı aktiviteler yapacağız. Dolu dolu bir yayla festivali olacak. Tüm vatandaşlarımızı festivalimize bekliyoruz.”

 

Bu tarz organizasyonların kolay olmadığını da hatırlatan Başkan Ataş, festivalin düzenlenmesinde kendilerine destek olan tüm dernek ve kurumlara teşekkür etti.