Sağlığı için Kosava’dan Samsun’a geldi « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Sağlığı için Kosava’dan Samsun’a geldi

Sağlığı için Kosava’dan Samsun’a geldi
Büyük Anadolu Hastaneleri Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanından tedavi olmak isteyen hastalar Büyük Anadolu Hastaneleri’ni tercih ediyor.
Kosova’da yaşayan 37 yaşındaki Sinan Totaj, aşırı kilo şikayeti üzerine Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri’ne başvurdu.
Sürekli iş yaparken, araç kullanırken kendini yorgun hissettiğini ifade eden Kosavalı Sinan Totaj, “Araba kullanırken uykum geliyordu. Kendimi sürekli yorgun hissediyordum. Uyurken bile horluyordum. Kosova’da ekmek fırınında çalışıyorum, fakat kilolarımdan dolayı çabuk yorulduğumdan fazla iş yapamıyordum. Kendimi yorgun hissettiğimden dolayı çalışamıyordum. Samsun’a Büyük Anadolu Hastaneleri’ne obezite ameliyatı olmak için geldim. İnternetten Kerim hocamızı ve Büyük Anadolu Hastaneleri’ni gördük ve ameliyat olmaya karar verdik.
Televizyonda Big Mama’nında burda ameliyat olduğunu kilo verdiğini gördüm. Daha öncesinde abim burda ameliyat oldu ve kilolarından kurtuldu. Abimin çok iyi olduğunu gördüm cesaret edip bende ameliyat oldum. Şimdi kendimi daha rahat hissediyorum. Büyük Anadolu Hastaneleri’ne ve Kerim hocamıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.
Obezite ameliyatı hakkında bilgiler veren Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi , Metabolik Cerrahi ve Obezite Uzmanı Op. Dr. Kerim Güzel, “Obezite önemli bir sağlık problemidir. Hem ülkemiz hem de dünya için. Birçok hastalığın altında yatan nedeni obezitedir. Özellikle tip2 diyabet ve kalp damar hastalıkları, börek yetmezlikleri daha bir çok hastalığın  nedenidir.  Ve acil bir şekilde tedavi edilmelidir.
Obezite ve metabolik cerrahi son yıllarda çok gelişmeler oldu. Artık hastalar daha güvenli bir şekilde ameliyat yapılmaktadır. Kliniğimizde tamamen laporoskopik (kapalı)  olarak bu operasyonları gerçekleştirmekteyiz.” Diyerek sözlerine son verdi.