Ruh Sağlığı Hastanesinde ‘Yaşayan Duvar Projesi’ Başlatıldı. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

8- B Sınıfı Sinema Etkinliği

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Ruh Sağlığı Hastanesinde ‘Yaşayan Duvar Projesi’ Başlatıldı.

Ruh Sağlığı Hastanesinden Geleceğe Nefes Ol

Projesine Destek

Ruh Sağlığı Hastanesinde ‘Yaşayan Duvar Projesi’ Başlatıldı.Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde hastane yönetimi tarafından hastane bahçesi ve iç alanlarında betonsuz, yaşayan alanlar oluşturulması için ‘Yaşayan Duvar Projesi’ başlatıldı.

Projenin ilk fidan ve bitkileri “Geleceğe Nefes Ol” projesi kapsamında Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, hastalar, sağlık öğrencileri, hastane çalışanları ve çalışanların çocukları tarafından dikildi.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, ruh sağlığı hastanesinde tedavi gören hastaların hastane bahçesini ve hobi alanlarını aktif olarak kullandıklarını; bu alanları hem görsel hem de fiziki olarak onları rahatlatacak ve daha iyi hissettirecek şekilde düzenlemek hedefiyle bu çalışmayı başlattıklarını, çalışma kapsamında bahçe duvarlarına 800 adet sarmaşık bitkisi, bahçenin değişik noktalarına ise 200 fidan diktiklerini söyledi.

Süreç içinde hastanenin çevre duvarlarının yeşil bir örtüyle kaplanarak ‘Yaşayan Duvar’ haline geleceğini, böylece hastaların hobi alanlarında bir bahçedeymiş gibi hissedeceklerini söyleyen Sağlık Müdürü Oruç, çevre bilincinin her birey için büyük önemi olduğunu, bu çalışmanın bu anlamda da bir farkındalık yaratmasını umduklarını vurgulayarak, projeye katkısı olan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.