SON DAKİKA

                    “RENK RENK” ŞU “HAŞARATLAR!..”

Bu haber 21 Nisan 2021 - 8:59 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

DEREBAHÇELİ/ALİ KAYIKÇI

RENK RENK” ŞU “HAŞARATLAR!..”

 

*   “Kim bir mü’mini meteammiden (kasten) öldürürse, artık onun cezası Cehennem’de ebedî kalmaktır; Allah ona gazab etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azab hazırlamıştır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet, 93)                                                                                                                                                     *  “İçinizden kim irtidâd eder de kâfir olarak ölürse, yaptığı (iyi) işler dünyâda da âhirette de boşa gitmiştir. Onlar o ateşin (Cehennem’in) arkadaşlarıdır. Onlar orada (bir daha çıkmamak üzere) ebedî (sonsuz) kalıcıdırlar.”,  “…Allah’ın insanları birbiriyle önlemesi olmasaydı, yeryüzü mutlaka bozulup gitmişti.” (K. Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 217, 251’den)

*  “Sakın yeryüzünde fesâd çıkarma. Doğrusu Allah, fesâd çıkaranları sevmez.” (K. Kerîm; Kasas Sûresi, âyet 77’den)

*  “…yeryüzünde fesâd çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi, ya da bulundukları yerden başka bir yere sürgün edilmeleridir. Bu, dünyâda onlar için bir zillettir. Âhirette ise onlar için büyük bir azab vardır.”  (K. Kerîm; Mâide Sûresi, âyet 33’den)

  * “Doğru yol gösterildikten sonra Peygamber aleyhisselâma uymayan ve îmânda ve amelde mü’minlerden ayrılan kimseyi küfr ve irtidâdda bırakır ve Cehennem’e atarız. O Cehennem, çok kötü bir yerdir.”, “Sakın hâinlerin savunucusu olma!..”  (K. Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 104, 105)

*  “Hubb’ül vatan minel îmân/Vatan sevgisi îmândandır.”, Allahü teâlâya îmândan sonra en faziletli ibâdet, vatan savunmasıdır.” , El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün/Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır)”, “Allah yolunda cihâd eden kimselerin hâli, gündüzleri oruçlu olup, gecelerini ibâdetle geçiren, Allahü teâlânın âyetlerine itâat eden, namâz ve oruçtan dolayı hiçbir gevşeklik hissetmeyen kimsenin hâli gibidir ki, yine Allah yolunda cihâd eden üstündür.”,Bütün ibâdetlere verilen sevâb, Allah yolunda gazâya verilen sevâba göre, deniz yanında bir damla su gibidir.”,  “Bir gâziye veya mücâhide yardım edeni, Cenâb-ı Hakk mahşerde (gölge olmayan günde) gölgelendirir.”, “Mü’minler, birbirlerinin Allah yolunda dökülen kanlarının öcünü almakla mükelleftirler.”, “Mü’minin öldürülmesi, Allah katında dünyânın yok olmasından daha büyük iştir.”,  “Bir kimsenin, bir mü’mini sebepsiz yere öldürdüğü kat’i delilerle sabit olunca, öldüren hakkında kısâs hükmü tatbik olunacaktır.”, “Haksız yere öldürülen herkesin kanında Âdem’in ilk oğlu Kabil’in günâh payı vardır. Çünkü adam öldürme çığırını ilk açan o idi.”  (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem)

*   “Her günâh affedilebilir. Her günâhın cezâsı, muhakkak dünyâda verilmeyebilir, âhirete de kalabilir. Ama zalimin cezâsı hem dünyâda, hem âhirette verilmedikçe ölmez.” (Hüseyin Hilmi Işık “r. aleyh”-Sohbetler)

*   “Devlete isyân etmemek, kanunlara karşı gelmemek vâcibdir.”  (Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye; İst. 2012, s. 438)

*  “Dinlerarası diyalog ve hoşgörü hareketi, 1960’lı yıllarda Vatikan tarafından plânlanmıştır ve bâtıldır.” (M. Şevket Eygi “r. aleyh”-Millî Gazete; 14.08.2017, s. 3)

*  “FETÖ elebaşısı; Amerikan Derin Devleti’nin, Alman istihbaratının ve İsrail’in bir numaralı adamıdır.” (Nuri Elibol-Türkiye Gazetesi; 30.08.2017, s. 12)

*  “Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG, ABD Dışişleri Bakanlığının açıkladığı terör örgütleri listesinden çıkarıldı. ‘Terörizm 2017 Ülkeler Raporu’nda da FETÖ elebaşısı Gülen için ‘Din Adamı’ ibaresi kullanıldı.” (Basın-21.09.2018)

*   “Baş koymuşum Türkiye’min yoluna/Düzlüğüne yokuşuna ölürüm…” (Dilaver Cebeci “r. aleyh”)

“Allah, şiiri hak yolunda kullananlardan râzı olsun!..” (Prof. Dr. Cevat Akşit-Millî Gazete; 27.04.2017, sy. 9)

 

S

aygıdeğer Okuyucularımız!..

Bilindiği üzere; 10 Nisan 2021 günü “İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu” yapmış oldukları bir açıklamada, “15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar terörle mücadele alanında yürütülen çalışmalar hakkında” bilgi verdi ve özetle şunları söyledi:

“30’u kırmızı, 27’si mavi, 28’i yeşil, 63’ü turuncu, 314’ü gri kategoride aranan olmak üzere 462 sözde üst düzey terörist etkisiz hâle getirildi. Ayrıca 2017’de bin 997, 2018’de bin 636, 2019’da bin 628, 2020’de bin 171 ve 2021’de de 284 olmak üzere toplam 6 bin 716 terörist etkisiz hâle getirildi.” (Basın: 11.04.2021)

= = = (***) = = =

Mübârek “Ramazân-ı Şerif” arefesinde bizlere âdeta bir “erken bayram coşkusu” yaşatan bu güzel gelişmeler üzerine biz de “kalemimize” bunu da “Yaz!..” dedik, o da şunları karalayıverdi. Diyoruz ve de bu şiirimizle de Sizleri başbaşa bırakalım istiyoruz. Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

= = = (***) = = =

“Renk renk” şu “Haşaratlar”, “allandıkça-allandı”;

“Kırmızılar”, “Maviler”; “gri”, “turuncu”, “yeşil”;

“Dörtyüz 60 Soysuz” var, (+/artı) 2 kanlandı;

Sözde “Üst Düzey” imiş, deşil “baloncuk” deşil;

Orda-burda “paçavra”, “bayrak” diye sallandı!..

 

“4 yıl, üçbuçuk ayda”, 6 bin “Nallanmış” var;

Ve “Yediyüz 16”, “Cehîm’e yollanmış” var;

“AB”den “Washington”a, sevip de “kollanmış” var!..

Orda-burda “paçavra”, “bayrak” diye sallandı;

Öz yurdumda “saklanmış” ve dahi “follanmış” var!..

 

“Renk renk” şu “Haşaratlar”, kimi partide saklı;

Kimi “Sözde Vekil”dir, “terörle iltisaklı”;

Adı “İYİ”dir ammâ, “Demirtaş”tadır aklı!..

Orda-burda “paçavra”, “bayrak” diye sallandı;

“Üç Hilâl” bu kıt’ada, neden hâlâ yasaklı?..

 

“Türk Dünyası Ülkeler”, “Osmanlı Coğrafyası”;

“Siyon” “Çizgiler” çekmiş, nerde “İslâm Atlası?”;

“CeHaPe”de “ufuk” yok, kopmuş “Akıl Tahtası!..”

Orda-burda “paçavra”, “bayrak” diye sallandı;

“RTE: Cumhurun Başı”, “Adayların En Hası!..”

 

KAYIKÇ’Ali yaz-duyur, “Muhalifler” de şaşsın;

“Türk Dünyası” uyandı, “Hilâl” kıt’alar aşsın!

“TSK”mız nöbette, “Haşarat” bi yaklaşsın!

“Renkliler” hep “allandı”, dağ-taş gördük kanlandı;

Kırk yıl “Yâ sıbır” çektik, gayri bi varsın taşsın!..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.