SON DAKİKA

Projemiz Var Topluluğundan Örnek Bir Proje!

Bu haber 29 Nisan 2019 - 11:01 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Projemiz Var Topluluğundan Örnek Bir Proje!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bir Projemiz Var Topluluğu Örnek Bir Projeye İmza Attı.
OMÜ Öğrencilerinden oluşan,  gönüllülerden bir ekip 20 Mart tarihinde Şırnak’ın Silopi ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı anısına Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan Alanköy ilkokuluna etkinlik düzenlediler
Çocuklarla atölyeler düzenleyen gençler, oluşturdukları kütüphaneye okulda görev yapan öğretmen Ahmet Yeşilyurt’un desteği ile Şehit Jan. Ast. Burçin Damcı adını verdiler.
Birbirinden güzel görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte; Sağlıklı beslenme, Sağlık ve hijyen, Çocuk hakları ve istismar, çizim, oyun kütüphane atölyeleri kurdular.
Topluluk gönüllülerinden Feyza Köse; “Gönüllüsü olduğum topluluğun böyle fikirle böyle bir çalışma yapması beni onurlandırdı hem duygulandırdı. Yaptığımız okul çalışmaları arasında en özeliydi. Vatanımız için kaybettiğimiz kuzenimin adını çocuklarımızın kütüphanesinde yaşattığımız için çok mutluyum” dedi.
Proje gönüllülerinden Latif Yat; “Bizim için çok duygusal bir proje oldu. Daha önce de köy okullarına iyileştirmeler ve etkinlikler yapıyorduk ancak bir şehidimizin adını yaşatmış olmak daha yoğun duygular hissettirdi. Bundan sonraki çalışmalarımızda gittiğimiz her okula bir şehidimiz adına kütüphane oluşturmak istiyoruz” dedi.