Peygamberimizin Rehberliği Yolumuzu Aydınlatmaktadır « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Peygamberimizin Rehberliği Yolumuzu Aydınlatmaktadır

Peygamberimizin Rehberliği Yolumuzu

Aydınlatmaktadır

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

K Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Peygamberimizin Rehberliği Yolumuzu Aydınlatmaktadır

07 Kasım 2019 – 09:53

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yüce Rabb’imizin ‘dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi’ olarak tanıttığı, insanlığın rehberi Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşrif ettiği Mevlid Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu yaşıyoruz.
Yaşayışı ve öğütleriyle insanlığın rehberi olan Resulu Ekrem’in mesajları evrensel düzeyde kabul gören, birleştirici ve aydınlatıcı bir nitelik taşımaktadır. Emin olmanın, sadakatin, kanaatin, ahde vefanın, güzel ahlakın sembolü Peygamberimizin sünneti, insanlığa emanet ettiği değerler ve çağlar aşan örneklik ve rehberliği yüzlerce yıldır yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.
İnancımızda ve kültürümüzde çok önemli bir yeri bulunan, manevi duygularımızın doruğa ulaştığı mübarek kandil gecesinde Rabb’imizin sonsuz af ve mağfiretine sığınıyor, insanlığın huzur ve selameti için ellerimizi içtenlikle semaya kaldırıyoruz. Aziz vatan topraklarımızda bütün vatandaşlarımız ve tüm insanlık için barış ve huzurun hâkim olması en büyük dileğimizdir. Türkiye olarak Dünya’nın çeşitli yerlerinde çocuk, kadın, yaşlı demeden zulme uğrayan tüm mazlumların hamisi olmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu müstesna gecenin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmesine ve hepimiz için tefekküre vesile olması temennisiyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”