ÖZLEM VE RAHMETLE ANIYORUZ…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

ÖZLEM VE RAHMETLE ANIYORUZ….

Vali Osman Kaymak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma Programı’na katıldı.
        Vali  Osman Kaymak Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümünde Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen program öncesi protokol üyeleri ile Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyarete açılan ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ni gezdi.
        Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümü için hazırlanan anma etkinliği programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.
        Ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, ’Atatürk ve Milli İrade’ konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra Atakum Garip Zeycan Yıldırım Fen Bilimleri Lisesi öğrencileri ‘Atatürk Oratoryosu’ gösterisini gerçekleştirdi.
        Oratoryo sonrası Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri Atakum Garip Zeycan Yıldırım Fen Bilimleri Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
         Salonda bulunan izleyiciler tarafından uzun süre alkışlanan programa ayrıca, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Kıdıl, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, ilçe kaymakamları, askeri, mülki ve adli erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.