ÖZ SAĞLIK SEN SAMSUN İL BAŞKANI SARI’NIN 1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ÖZ SAĞLIK SEN SAMSUN İL BAŞKANI SARI’NIN 1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

ÖZ SAĞLIK SEN SAMSUN İL BAŞKANI SARI’NIN 1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
Ülkem-iş Konfederasyonu Öz Sağlık Sen Samsun il başkanı Köksal SARI 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.
Sarı mesajında şu sözlere yer verdi;
Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, şüphesiz bizim en değerli varlıklarımızdır.
Yaşlılık, her insan için değişik mana ve önem ifade etmekte olup bu yönüyle hayatın çok özel bir dönemidir.
Ömürlerinin büyük kısmını, topluma ve ülkemize hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde, hayatlarının sonuna kadar insan onuruna yaraşır bir şekilde, bakım talep etme hakları vardır.
Toplum olarak da şayet geleceğe daha umutlu bakmak istiyorsak çocuklarımıza, büyüklerimize göstermemiz gereken sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmak zorundayız.
Bunun için de insan yaşamının en kıymetli dönemi olan yaşlılık döneminde bulunan insanlarımızın hatırdan hiç çıkarılmadan, layık oldukları ilgi ve saygı ile karşılandıkları bir ortamı sağlamak, bizlerin asli görevleri arasında yer almaktadır.
Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz.
“Yaşlılarımıza olan bağlılık duygularımızın belirli tarihler ile sınırlı olmadığını belirterek yılın her günü sizlerle birlikte olduğumuzun unutulmamasını ümit ediyorum.
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle, tüm değerli büyüklerimize tüm kalbi duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı, uzun ve sağlıklı ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.