Öz Akdamar Köyü Muhtarı AKDAŞ,HİZMET BİZİM İŞİMİZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Samsun Türkiye 3. Oldu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Öz Akdamar Köyü Muhtarı AKDAŞ,HİZMET BİZİM İŞİMİZ

Bu haber 02 Ekim 2019 - 14:31 'de eklendi ve 178 views kez görüntülendi.

Trabzon ili Akçaabat ilçesi ÖZ AKDAMAR Köyü muhtarı Ali AKDAŞ, Hizmet bizim işimiz.

Canlı yayın olarak Katıldığı Mavi Karadeniz Televizyonun da Öz Akdamar Köyün de yaptığı hizmetleri anlatan

Ali AKDAŞ,1953 doğulu olduğunu 8 torununun bulundupunu belirterek konuşmasına şöyle başladı.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır 3 dönemdir Öz akdamar köyün de muhtarlık yapmaktaktayım işimi severek ve heyecanla yapıyorum asla mesai menfurumum  yoktur günün her saatin de gece gündüz vatandaşa hizmet vermek için çalışıyorum asalın da bunları anlatmaya gerek yok çünkü Öz akdamar köyü bizim nasıl hizmet ettiğimizi çok yakından bilir ve takdir eder.

AKDAŞ,Amacımız asla vatandaş arasın da ayırım yapmadan yani oy versin veya vermesin her kese hizmeti aynı şekil de aynı mesafede yapıyoruz.Özelikle son zamanlar Trabzon Büyük Şehir ve Akçabaat ilçe Belediyemizin çok değerli katkıları ile da yol  ve kanalisazyon alt yapı işini hep birlikte el ele vererek birlikte halletik diyerek katkıda bulunan Trabzon Büyük Şehir ve Akçabaat Belediye Başkanlarına ayrıca Teşekkür etti.

Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞKANIMIZA değinmeden yapamam çok büyük bir dünya lideri Türkiyem’iz onun önderliğin de gelişecek büyüyecektir. Yapmış olduğu süper çalışmalar bütün Dünya tarafından ayakta alkışlanmak ta ve takip edilmektedir.Bizleri davet ettiğin de kendisini yakından görme ve yanaklarından öpme nasibine kavuştum kendisini  görmeden tanımadan kimse ön yargılı yorum yapmasın  şeker gibi pırıl pırıl alçak gönüllü sıcak ve samimi bir insan ben şahsen kendisini yakından gören ve kucaklayan bir insan olarak çok mutlu oldum.

AKDAŞ, Aynı zaman da Köy Muhtarlığının yanın da  Tarım işleri ile de uğraşıyorum ,Ülkemiz de tarımın önemini anlatarak Tarım olmazsa olmazımızdır yetkililerden özellikle bu konu da köylüye  eken biçen vatandaşlara daha çok katkı da bulunulması gerektiğini anlatan AKDAŞ, Özelikle 1 gününü anlatarak izleyenleri kendisine hayran bıraktı Sabah erken saatte kalkarım Hayvanlarımı yediririm sütlerini yağlarını yumurtalarını alırım ondan sonra tarlayı bellemeye ıslatmaya giderim  programlı çalışıp yol,su,elektrik,kanalizasyon veya vatandaşın hangi işi olursa gece gündüz çalışıp onlara yardımcı olmaya çalışırım.

Bugün Öz akmar köyün de kapısının önü asfalt olmayan kimse kalmamıştır özelikle köyümüzün kadınları bizim burada çok çalışıyor Hanımlarımızın arkasından artık sepetler yok neden yollar asfalt onun için daha zahmetsiz şekil de taşımalarını rahatlıkla kapılarının önüne kadar  yapıyorlar.

Ayrıca en önemlisi Tarım dedik ekiyoruz biçiyoruz yetiştiriyoruz  5 sene önce Köyümüz de 78 kilo kabak yetiştirdik ulusal kanallar geldi çekim yaptı bütün Dünya bizi seyretti arayanlar ulaşabilenlere  nasıl yaptığımızı anlattık.

Brezilya da bir tarım üreticisi köyün de 35 kilo kabak üretiği için Devlet kendisine üstün başarı ödülü verdi yani takdir etti fakat beni kimse aramadı halimi hatırımı sormadı NEDEN ?

Bir ülkenin büyümesi gelişmesi ancak üretimden geçer onun da en başın da TARIM GELİR TARIM

Üretim her zaman her daim kalkınmada önderlik yapar üretemez elin ürettiğini dışarıdan devamlı olarak alırsak yani İTHALAT YAPARSAK KALKINAMAYIZ. diyerek sözlerini tamamladı.