Onların Bizlere İhtiyacı Var…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Onların Bizlere İhtiyacı Var….

Birlikte var olduğumuz bu dünya da sokak köpeklerinin de bizlere ihtiyaç duyduğunu unutmayalım.

 

İçerisin de bulunduğumuz çetin ve kış günlerin de sokak köpeklerine bir nebze de olsa da ihtiyaçlarını karşılamak insanı bir görev olsa gerektirir.

Sokak köpekleri tabii ki biz insanlar yüzün den sokaklar da yaşamaya mecbur bırakılmıştır bu konu da bizler sorumluluk sahibi olduğumuzu unutmamamız gerekir onları mutlu etmek hiç de sandığımız kadar zor değildir  paylaşmak onlara dokunmak okşamak sevmek onları çok ama çok mutlu edecektir.

Hayatının her  bölümün de sokak köpeklerine yardımcı olmak için gece gündüz  demeden emek veren İbrahim BİRDAL,Amacımız biz insanların nasıl ihtiyaçları var ise sokak köpeklerinin de ihtiyaçları olduklarını unutmayalım şu anda kış mevsimini yaşamaktayız ve kış ayları çetin meşakkatli geçmektedir yaşadığımız toplum da sokak köpekleri ve hayvanlarını unutmayalım.

 

İbrahim BİRDAL Sokak köpekleri yeri ve zamanı geldiğin de insana bir dost bir yoldaştır bir parça karnını doyurdun mu asla seni bırakmaz dostluğunu göstermek için adeta etrafın da pervane olur.Açlıkla mücadeleleri asla bitmeyen sokak köpekleri için bir şeyler yapmamız ortadır.

BİRDAL,Özellikle barınaklara gidin onları ziyaret edin ben tek başıma ne yapabilirim ki diye düşünmeyin güzel bir planlama ile birlikte bunu hayata geçirebilirsiniz bir paket kuru mama alın ve gidin yaşadığınız şehirde barınaklara gidin kişisel huzurunuz hat safhaya ulaşacaktır.

Hiç bir şey yapamıyorsanız eviniz de kalmış yemeğinizi paylaşın  evinizin  önüne bir kaba su koyarak ta onlara yardımcı olabilirsiniz diyerek herkesin sokak köpeklerine sahip çıkmasını önerdi.