Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Milletvekili A. Adayı Dr. Serhat ERAİL « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Milletvekili A. Adayı Dr. Serhat ERAİL

Bu biyografi 17 Mart 2023 - 12:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Spor Şehri Samsun’a Sporcu Genç Akademisyen Aday

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Milletvekili A. Adayı Dr. Serhat ERAİL

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Serhat ERAİL, AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adalığını açıkladı.

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Dr. Serhat ERAİL açıklamasında; Cumhurbaşkanımızın Hedefleri doğrultusunda Şehrimizi ve ülkemizi cumhuriyetimizin 100. Yılında teknofest gençliğini bilim teknoloji ve özellikle spor alanında hedefe ulaştırmak için; Spor şehri olan Samsunumuzu Samsunun bir evladı olarak gençliğimizi spor alanında temsil etmek için; Türkiye Yüzyılı projesinde Şehrimizi Üniversite gençliğini ve spor alanında birleştirmek ve bütünleştirmek ve gençlik ve spor alanında Samsun’umuzu layık olduğu yerde temsil etmek için genç ve sporcu bir akademisyen olarak AK Parti milletvekili aday adayı oldum. Dua ve desteklerinizi bekliyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Dr. Serhat ERAİL Kimdir?

Dr. Serhat ERAİL, 1993 yılında Samsun’un Tekkeköy ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini doğduğu ilçe olan Tekkeköy’de bitirdikten sonra, lise öğrenimini Samsun İlkadım-Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini 2016 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünde bölüm üçüncüsü olarak tamamladı. 2018 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yüksek lisansını, 2022 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında doktorasını yaparak Beden Eğitimi ve Spor Alanından Bilim doktorluğu unvanını aldı.

Doktor unvanına sahip olan Serhat ERAİL, 2019-2022 yıllarında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Araştırma Görevlisi, 2022 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümüne Doktor Öğretim Üyesi olarak atandı. Akademik hayatının yanında sivil toplum kuruluşlarında da görev alan Dr. Serhat ERAİL, 2016 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrenci konseyi enstitü temsilciliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nda sırasıyla Samsun/Tekkeköy Kurucu İlçe Temsilciliği, ardından da TÜGVA Samsun İl Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

Bir dönem Samsun/Tekkeköy AK Parti İlçe Gençlik Kolları’nda da çeşitli çalışmalarda görev alan Dr. Serhat ERAİL, İngilizce bilmektedir ve evlidir.

ESERLER

Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayımlanan Makaleler

 1. Erail Serhat, Bostancı Özgür, Polat Ahmet Veysel (2022). Ultrasound Assessment Of Diaphragm Thickness İn Athletes.  International Journal Of Morphology, 40(2), 376-383.
 2. Kabadayı Menderes, Mayda Muhammet Hakan, Yılmaz Ali Kerim, Karaduman Emre, Erail Serhat, Bostancı Özgür, Karakaş Fatih, Tilekli Mehmet Mustafa, Yılmaz Coşkun (2022). Examination Of Anthropometric Characteristics Of Police Academy Students.  International Journal Of Morphology, 40(2), 460-465.
 3. Yılmaz Ali Kerim, Yılmaz Coşkun, Karaduman Emre, Mayda Muhammet Hakan, Erail Serhat, Bostancı Özgür, Kabadayı Menderes (2021). Correlation Of Bilateral And İpsilateral Strength Ratios With Balance İn Female Taekwondo Athletes.  Revista De Artes Marciales Asiáticas, 16(2), 67-79., Doi: 10.18002/Rama.V16i2.6486
 4. Doğan Erol, Erail Serhat, Mayda Muhammet Hakan, Yılmaz Coşkun, Karaduman Emre, Yılmaz Ali Kerim, Bayram Levent, Yüceloğlu Keskin Deniz Özge, Ermiş Egemen (2021). Acute Effects Of Reverse Kinesio Taping On Anaerobic Performance İn Healthy Subjects: A Pilot Study. Progress İn Nutrition, 23(1), 1-7.
 5. Mayda Muhammet Hakan, Erail Serhat, Karaduman Emre (2020). Examınatıon Of Self-Regulated Onlıne Learnıng Skılls In Faculty Of Sports Scıences Students.  European Journal Of Education Studies, 7(11), 767-775.
 6. Bostancı Özgür, Kabadayı Menderes, Yılmaz Ali Kerim, Mayda Muhammet Hakan, Yılmaz Coşkun, Erail Serhat, Karaduman Emre (2020). Influence Of Eight Week Core Strength Training On Respiratory Muscle Strength İn Young Soccer Players.  International Journal Of Applied Exercise Physiology, 9(6), 236-242.

Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitaplarında (Proceedings) Basılan Bildiriler

 1. Erail Serhat, Bayraktar Tufan Kaan, Bostancı Özgür (2022). 6-16 Yaş Tenisçilerde Kuvvet Ve Basit Reaksiyon Zamanı Özelliklerinin İncelenmesi.  International Congress On Life, Social And Health Sciences İn A Changing World (Tam Metin Bildiri/Sözlü Sunum).
 2. Erail Serhat, Çebi Ali İhsan, Mayda Muhammet Hakan (2022). Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Covid-19 Farkındalığının İncelenmesi. 7. International Congress On Life, Social And Health Sciences İn A Changing World (Tam Metin Bildiri/Sözlü Sunum).
 3. Erail Serhat, Çebi Ali İhsan, Mayda Muhammet Hakan (2022). Spor Yapan Ve Yapmayan Öğrencilerin Covid-19 Farkındalığının İncelenmesi.  International Congress On Life, Social And Health Sciences İn A Changing World (Tam Metin Bildiri/Sözlü Sunum).
 4. Erail Serhat, Bayraktar Tufan Kaan, Bostancı Özgür (2022). Türkiye Süper Ligindeki Yerli ve Yabancı Kalecilerin Covid-19 Öncesi ve Sonrası Performanslarının Karşılaştırılması.  International Congress On Life, Social And Health Sciences İn A Changing World (Tam Metin Bildiri/Sözlü Sunum).
 5. Mayda Muhammet Hakan, Bostancı Özgür, Erail Serhat, Özdal Mustafa (2022). The Effects Of Respiratory Muscle Warm-Up Exercise On Aerobic Performance.  International Baskent Congress On Physical, Social And Health Sciences (Tam Metin Bildiri/Sözlü Sunum).
 6. Mayda Muhammet Hakan, Bostancı Özgür, Erail Serhat, Özdal Mustafa (2022). The Effects Of Respiratory Muscle Warm-Up Exercise On Anaerobic Performance.  International Baskent Congress On Physical, Social And Health Sciences (Tam Metin Bildiri/Sözlü Sunum).
 7. Bostancı Özgür, Erail Serhat, Mayda Muhammet Hakan, Karaduman Emre, Kabadayı Menderes, Doğan Rojda (2020). Kadın Futbolcuların Optimal Performans Duygu Durumlarının İncelenmesi.  International Congress Of Athletic Performance  Health İn Sports (Özet Bildiri/Sözlü Sunum).
 8. Kabadayı Menderes, Yılmaz Ali Kerim, Erkin Alperen, Erail Serhat, Yılmaz Coşkun (2017). Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri ile Diğer Fakültelerde Okuyan Öğrencilerin Depresyon, Anksiyete Ve Stres Düzeylerinin İncelenmesi.  Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi (Özet Bildiri/Sözlü Sunum).

Ulusal Hakemli Dergilerde Yayımlanan Makaleler

 1. Bostancı Özgür, Oda Barış, Şebin Kenan, Erail Serhat (2017). 11–13 Yaş Öğrencilerin Spor Yapma Durumlarına Göre İyimserlik İle Saldırganlık Düzeylerinin İncelenmesi.  Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Dergisi, 19(4).

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Savran’dan Sınav Çıkışı Öğrencilere Kahve İkramı

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Savran, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ)’na giren öğrencilere sınav çıkışında kahve ikramında bulundu.AK Parti Belediye Başkan Adayı Savran, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde,  MSÜ’ye giren öğrencilerin ve ailelerin heyecanına ortak oldu. Sınav çıkışında AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından kurulan stantta öğrencilere ve ailelere AK Gençler ile birlikte kahve ikramında bulunan Savran, gençlerle sohbet etti.Gençlere yükseköğrenim hayatlarında başarılar dileyen Savran, “Gençlerimizin enerjisi gücümüze güç katıyor. Gençlerimizin vizyonu ve geleceğe dair fikirleri ile Nevşehir’imizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz. Yolunuz açık, başarıla…

Başkan Böcek Runtalya’da koştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte 19. Antalya Maratonu Runtalya’nın startını vererek, koşuya katıldı. Maratonda, 52 ülkeden 1600’ü yabancı toplam 9 bin 600 sporcu koştu. Dereceye girenlere ödülleri Vali Şahin ve Başkan Böcek tarafından verildi.Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük lifestyle maratonu Runtalya, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek’in ve Antalya Valisi Hulusi Şahin’in çaldığı kornayla birlikte AKM önünden başladı. Maratona, 52 ülkeden 1600’ü yabancı toplam 9 bin 600 sporcu kayıt yaptırdı. ATAMIZIN İZİNDE KOŞACAĞIZBüyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Atamızın izinde koşacağız…

Ömeroğlu, dur durak bilmiyor

AK Parti Dilovası Belediye Başkan adayı Ramazan Ömeroğlu, seçim çalışmaları kapsamında dur durak bilmeden Dilovası'nda kapı kapı dolaşarak ev ziyaretleri yapıp vatandaşlarla bir araya gelip destek istiyor.Dilovası Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından sahaya inen ve sık sık Dilovası'nda vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Dilovası Belediye Başkan adayı Ramazan Ömeroğlu, "Dilovası'nda her yaştan insanla, her kesimle bir araya gelerek gönül köprümüzü kuruyoruz. Vatandaşlarımızın, esnaflarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, derneklerimizin ve daha birçok kurumumuzun yönetimini ziyaret ederek fikirlerini ve önerilerini alarak yolumuzu belirliyoruz.”MİLLETİMİZİN DERDİ BİZİM DERDİMİZGün boyu ev ziyaretleri yaparak vatandaşlardan dest…

İbrahim Şirin’den miting gibi açılış

Cumhur İttifakı Derince Belediye Başkan adayı İbrahim Şirin'in seçim irtibat bürosu açılışı adeta miting havasında geçti. Cumhur İttifakı üyeleriyle birlikte AK Parti Derince İlçe Binası önünde toplanan yüzlerce kişilik kalabalık, meşaleler ve sloganlar eşliğinde Denizciler Caddesi’nden Seçim İrtibat Ofisi’ne kadar yürüdü. Vatandaşlarda balkonlardan alkışlarla Şirin’e desteğini gösterdi. Yürüyüşe Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de en önde yürüyerek destek verdi.MİTİNG HAVASINDA GEÇTİSeçim İrtibat Ofisi’nin açılışına; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, AK Parti MKYK üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu ve Serpil Yılmaz, BBP Bölge Kordinatörü Metehan Küpçü, AK P…

Başkan Sezer’den coşkulu proje tanıtımı

Gölcük Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, 31 Mart seçimleri öncesi vatandaşlara hitap ederek seçim beyannamesini açıkladı. Gölcük 17 Ağustos Spor Salonu’nda düzenlenen seçim beyannamesi ve meclis üyeleri aday tanıtım toplantısına Başkan Sezer, coşkulu kalabalık tarafından meşalelerle karşılandı. Programda yeni dönem için projelerini anlatan Sezer, “Aynı coşku ve kararlılıkla, inşallah, 31 Mart akşamı da, seçim zaferimizi hep birlikte kutlayacağız” dedi.SALON TIKLIM TIKLIM DOLDUSezer’in yeni dönemde Gölcük’e kazandıracağı projelerin beyan edildiği toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Dr.Şahin Talus, MKYK üyeleri İlyas Şeker, Davut Coşkun Şiviloğlu ve Serpil Y…

Körfez’e değer katacak 59 proje

Körfez Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şener Söğüt, yeni dönemde Körfez’e kazandıracağı projeleri Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda kamuoyu ile paylaştı. Eğitimden spora, çevreden kentsel dönüşüme kadar toplam 59 proje açıklayan Başkan Söğüt, “Ayağı yere basan, Körfez’e değer katacak projeler hazırladık. Cumhur İttifakı Körfez Belediye Başkan Adayı olarak çıktığımız bu yolda, niyetimiz halis, hedefimiz açıktır. O da şehrimize hizmet etmek ve gök kubbede hoş bir sada bırakmaktır” dedi. SALONDA COŞKU HAKİMDİŞener Söğüt’ün beyanname açıklamasına; AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, MKYK üyesi İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, MHP …

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ