OMÜ’de Afrika Rüzgarı Esti « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

OMÜ’de Afrika Rüzgarı Esti

OMÜ’de Afrika Rüzgarı Esti

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) Uluslararası Öğrenci Ofisi ve Uluslararası Öğrenci Topluluğu tarafından Afrika’nın medeniyet geçmişi ve doğal güzelliklerinin anlatıldığı ‘Afrika Tanıtım Günü’ gerçekleştirildi.

 

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören etkinlik, İstiklal Marşı ve Afrika Birliği marşlarının okunmasıyla başladı.

Etkinliğe; OMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cengiz Batuk, Prof. Dr. Selim Eren, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özcan, Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu, OMÜ Türkçe Müdürü Prof. Dr. Bekir Şişman, Uluslararası İlişkiler Birim Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Umut Sami Yamak, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Tütüncü, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış etkinliğinde; Afrika Öğrenciler Birliği Başkanı ve OMÜ öğrencisi Abdul Magide Djalo, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aymen Warille ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren konuşma gerçekleştirdi.

 

54 Afrika ülkesinden 41’inin öğrenciler tarafından temsil edildiği büyük beğeni toplayan etkinlikte, Afrika’yı tanıtan video gösterimi yapıldı.  Ayrıca etkinlikte Afrika yöresel dansları ve kıyafetlerin tanıtımı, tiyatro, şarkı ve şiir gösterileri yapıldı.

 

Program, etkinlikte görev alan öğrencilere sertifika takdimi ile son buldu.