OMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

OMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Bu haber 09 Ekim 2019 - 8:57 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

OMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
OMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN 10 PUANLIK HAREKET

Ondokuz Mayıs Üniversitesi  Optisyenlik bölümü öğrencileri Atakum’ un Kurupelit bölgesinde bulunan yat limanında çevre temizliği yaptı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik bölümü öğrencileri Atakum’da bulunan yat limanı etrafında çevre temizliği yaptı. Temizlik öncesinde kiraladıkları bisikletlerle “İnsan için Spor, Doğa için Temizlik” sloganıyla yola çıkan Optisyenlik bölümü öğrencileri çevreye zararı olabilecek kola şişesi, yiyecek kapları, şişeler, olta misinaları, kutu kartonları gibi birçok cam, kağıt ve plastik atıkları toplayarak doğaya zarar vermelerini engellediler.

“ÇÖZÜM TEMİZLEMEK DEĞİL KİRLETMEMEK”
Grup adına açıklamalarda bulunan Optisyenlik bölümü öğrencisi Cansu KAYA: “ Hepimizin nefes aldığımız havaya, içtiğimiz suya kısacası doğaya karşı sorumluluklarımız var. Gönül isterdi ki bugün burada tek bir çöp dahi bulamayalım. Ama doğayı temizleyenler gibi kirletenler de maalesef yine biz insanlarız. Çözüm temizlemek değil kirletmemektir. Bunun bilinciyle yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.