OKTAY ZERRİN’DEN KREDİ YURTLAR KURUMU’NA 5 KOLİ KİTAP BAĞIŞI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

OKTAY ZERRİN’DEN KREDİ YURTLAR KURUMU’NA 5 KOLİ KİTAP BAĞIŞI

OKTAY ZERRİN’DEN KREDİ YURTLAR KURUMU’NA 5 KOLİ KİTAP BAĞIŞI

Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafral olup, Samsun Atakum Atakenet’e yerleşen, emekli İngilizce Öğretmeni, şair ve gazeteci Oktay ZERRİN; Bafra KYK Milli Piyango Yurdu’na 5 koli kitap bağışladı.

Zerrin konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

” Bafra’da önce 15 yl görev yaptığım Bafra Atatürk Ortaokulu’na; 5koli itap bağşlamak istedim fakat okul kitapları almak içi taşıtları olmadığını, bir süre beklemem gerektiğini söyeyince kitapları bu okula bağışlamak kısmet olmadı.

Daha sonra aklıma Bafra Umut Derneği geldi ancak derek başkanı Hülya ERTEKİN, o gün Vali beyin gelmesi nedeniyle görüşemedik. Umut Derneği’in yanına taşınan Beduk Kitapçılık sahibi Gonca Vural ile görüştük.

Gonca hanım; Hülya hanımın kitapları alacağını ancak yoğun görevi neeniyle itapları hemen o gün teslim alamayacağını söyledi. Biz de Atakum Atakent’ten satın aldığımız evimze eşyaları o gün götürmemiz geektiği için bu defa da aklıma daha önceki yıllarda Mustafa ÇELİK’in müdür olarak görev yaptığı Bafra Hasan Çakın İlçe Halk Kütüphanesi çok sayıda kitap bağışladığm Bafra Hasan Çakın İlçe Halk Kütüphanesi’ne bu 5 koli kitabımı bağışlamak istedim .

Bu konuda bir ön görüşme yaptığım Bafra Kütüphanesi’ndeki görevliler, kitapları araçları olmadığını söyleyince bu bağış bir türlü gerçekleşmedi.

Yardım almak amacıyla Bafra Belediyesi’ne gittim ama Beledie Başkanı’naişi nedeniyle ulaşamadım. Bir iş yerinde çalışan kardeşim Cengiz’e rica etim ve sağolsun işyerinin aracıyla Hasan Çakın İlçe Halk Kütüphanesi’ne 5 koli kitabı getirdik ancak bu defa da mesai bittiği için bir yetkiliye ulaşamadım.

Biz de kitapları o günün bir sonraki hgününde kütüphaneye verilmesi ricasıyla; kütüphaneye bitişik bulunan Belediye Aşevi’ne teslim ettik fakat Atakum’a yerleştiğimiz için bir süre kitapların kütüphaneye teslim edilip edilemediğini öğrenemedim.

Bunun üzerine sosyal medyadan görüştüğümüz kütüphane görevlileri; kitapları Bafra Kredi Yurtlar Kurumu’na gönderdiklerini , merak edilecek bir konu olmadığını söylediler. Ben de merak edip 5 koli kitabı kütüphaneye niçin almayıp yurda gönderdiklerini sorunca; bu defa da Kültür Bakanlığı’nın kütüphaneye çok sayıda yeni kitap bağışı yapacağını, bu nedenle de benim bu 5 koli kitapbımı yurda gönderdiklerini söylediler.

Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Emin Albayrak hastalandığı için beni arayamadığını belirtip kitaplar için teşekkür etti. Ben de kitapların durumunu bizzat görmek amacıyla dün ( 09-06-2022-Perşembe günü ) Bafra’ya gittim.

Sağolsun Yurt Müdürü Emin bey beni kapıda karşılayıp hoşgeldiniz dedi. Daha sonra; makamına geçtik ve  bir süre sohbet ettik. Bu arada bazı yurt öğrencileri ile bağışladığım kitaplarımla hatıra fotoğrafları çektirdik.

Bu 5 kolikitabın özelliği; benim piyasadaki kendi şiir ve diğerkonulu kitaplar değil. Bana Türkiye’nin dört bir yerinden gönderilmiş şiir, roman, öykü, tarihi ve diğerkonulları kapsayan ve yazarlarından şahsıma gönderilen imzalı kitaplardır.

Bu arada; kendime ait 5 şiir kitabımı da biri dışında ( tükendiğ için) yurt Müdürü ile yurt kitaplığına hediye ettim.”

Yurt Müdürü Emin ALBAYRAK da Oktay Zerrin’imn yapmış olduğu 5 koli kitap için teşekkür edip şöyle dedi:

“ Baframızın yetiştirdiği önemli değerlerden; Emekli Öğretmen, Gazeteci ve Söz Yazarı Oktay ZERRİN Hocamıza gençlerimize yapmış olduğu kitap hediyeleri için teşekkür ederiz. Kitapları yurdumuzun kitaplığına yerleştirdik

Bir kısmnı da isteyen öğrencilerimize hediye ettik. Hayırlı olsun.” Şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Haber Merkezi- Bafra