OKTAY ZERRİN TRT TRABZON RADYOSU’ NDA « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

OKTAY ZERRİN TRT TRABZON RADYOSU’ NDA

OKTAY ZERRİN TRT TRABZON RADYOSU’ NDA

Samsun Ayvack doğumlu, aslen Bafralı, Atakum’ da ikâmet eden; emekli öğretmen, şair, yazar ve gazeteci, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti (SAM- MED ) Yönetim Kurulu Üyesi Oktay ZERRİN; 02 Ocak 2021 Cumartesi günü, TRT Trabzon Bölge Radyosu’ nun canlı yayın konuğu idi.

TRT Trabzon Radyosu’ nun canlı yayınına telefonla katılan Oktay Zerrin; sanat, edebiyat, kültür, müzik, basın gibi konuları, canlı bağlantıda anlattı.

ZERRİN şunları söyledi:

” 1956 Samsun Ayvacık’ta doğdum.26 yıl İngilizce Öğretmeniği yapıp 2006 yıında emeki oldum. OğlumTaner Amerika Kaliforniya Riverside Üniversitesi’ nde doktorasını tamamlayıp Dr. ünvanı aldı.

Kızım Çiğdem de 2 fakülte ve 1 yüksek olmak üzere 3 okul mezunu olup, Samsun’ da bir ofis açtı ancak pandemi nedeniyle henüz tam bir şekide yapılanmadı. 9 kardeşiz, beşi rahmetli oldu. EşimAysel de emekli bir devlet memuru.

TRT TSM Repertuarı’nda, sözleri bana ait 25 şarkım var. TRT TSM’ ye ilk kabul edilen eserimizin bestecisi Bafralı keman sanatçısı ve bestekâr Mahmut Koçbay. En son kabu edilen şarkımızın bestecisi ise İstanbul Üskdar Emin Ongan Musıki Cemiyeti Sanatçısı ve bestekâr Ercan Atalay olup her 2eser de TRT TSM Repertuarı’ ndadır.

Ayrıca; TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı ve besteci, merhum Alaeddin Şensoy ve Eskişehir Halk Eğitim Merkezi TSM Koro Şefi ve bestekâr Hüseyin Erbay hocalarım; benim sözlerini yazdığım” Geceler Yol Aldı Sabaha Doğru ” adlı şiirimi 2 farklı makamda ( Uşşakve Hicaz ) bestelediler ve her 2 eser de TRT TSM Repertuarı’ nda yer aıyor.”

Zerrin; Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi ve Amasya Valiği’ nin düzenledikleri beste ve güfte yarışmalarında aldığı ödülerden de söz etti.

Oktay Zerrin; canlı telefon bağlantısında; ayrıca pandemi, korona gibi ülke ve dünya gündemini ilgilendiren konuya da değindi. Diğer yandan; TRT FM Radyo Dostları Albümü” nden ve Zonguldak Karadeniz Ereğili, TRT FM Radyo dostu Zeki BAŞOĞLU’ndan da söz etti.

Oktay Zerrin’ e  bir sürpriz yapan TRT Trabzon Radyosu; sözlerini Zerrin’ in yazdığı, bestesini Alaeddin Şensoy’ un yaptığı, TRT TSM Repertuarı’ ndaki ” Gönül Bahçemdeki Yağmur Tanesi ” adlı şarkıyı, TRT İstanbul Radyosu’nun sevilen ve güçlü isimlerinden Melihat GÜLSES’ in sesinden sundu.

Oktay Zerrin; programının sonunda ; kendisini canlı  yayın konuğu olarak ağırlayan TRT Trabzon Bölge Radyosu’ na; program yapımcı ve sunucularına ve tüm yayın ekibine teşekkür etti.

Haber Merkezi- Bafra