OKA Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında gerçekleştirildi. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

OKA Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Bu haber 14 Haziran 2018 - 20:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İlimizde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan hibe desteği almaya hak kazanan Turizm ve Organize Sanayi Bölgelerine yönelik 14 projenin imza ve tanıtım toplantısı  Valilik toplantı salonunda Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali  Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansımız 2018 yılı bütçesinden toplam 28 Milyon TL tutarında hibe kaynak Turizme ve Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik mali destek programlarına ayırmıştır. 18 Milyon TL’lik bütçeli Turizme Yönelik Mali Destek Programın amacı, TR83 Bölgesinde turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesi, doğal, kültürel ve tarihi değerlerin erişilebilirliğinin, bilinirliğinin artırılması ve turizm alanlarında sürdürülebilirliğin sağlanması amaçlanmıştır.
Toplam 10 Milyon TL hibe desteğinin ayrıldığı Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Mali Destek Programının amacı ise, OSB’lerde Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi yoluyla bölgenin rekabet ve yatırım gücünün artırılması; bölgede üretim ve ticaret alanlarında sunulan hizmetlerin geliştirilmesi, verimliliğin, erişilebilirliğin ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması ile üretim ve ticaret kapasitesinin artırılması olarak belirlenmiştir.
Samsun, Amasya, Çorum ve Tokat illerinden bu programlara yapılan toplam 80 proje başvurusundan 28’i Samsun’dan yapılmıştır. Samsun’dan sunulan bu projelerimizin 14’ü başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazanmıştır. 119 Milyon TL’lik toplam yatırım tutarı için ajansımızdan talep edilen destek miktarı 64 Milyon TL’dir. Kurumlarımızın öz kaynakları dahil Toplam 22 Milyon TL tutarında yatırım Samsun’da gerçekleşecek olup, bu tutarın 8,8 Milyon TL’si Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği olarak karşılanacaktır. Tamamen hibe kapsamında olan bu desteklerin amacına ve ihtiyacı karşılayacak unsurda olacağına inanıyorum. Kurumlarımıza hayırlı olsun.” dedi.
Toplantının sonunda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan hibe desteği almaya hak kazanan Turizm ve Organize Sanayi Bölgelerine yönelik 14 projenin imza töreni gerçekleştirildi.
Toplantıya ayrıca, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Lâdik Kaymakamı Emrah Uzun, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, ilçe belediye başkanları ve hibe desteği alan kurum temsilcileri katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN