OKA ARALIK AYI TOPLANTISI TOKAT’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

OKA ARALIK AYI TOPLANTISI TOKAT’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 28 Aralık 2018 - 8:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

OKA ARALIK AYI TOPLANTISI TOKAT’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vali Osman Kaymak, Tokat Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen (OKA) Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Aralık ayı toplantısına katıldı.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Aralık ayı toplantısı, OKA Dönem Başkanı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın başkanlığı ve ev sahipliğinde Vali Osman Kaymak, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Tokat ilinde gerçekleştirildi.
OKA Dönem Başkanı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı toplantıda yaptığı konuşmasında, “Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları; Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek, bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılının son yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve kurulumuzun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.
Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri; Bu benim katılabildiğim ilk yönetim kurulu toplantısı olduğu için müsaadenizle bir hususu ifade etmek istiyorum. Bilindiği üzere son Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiliği görevine atandım. Bizden önceki Tokat Valisi Sayın Ömer Toraman Kütahya Valisi olarak atandılar. Aynı şekilde, önceki Çorum Valimiz Sayın Necmettin Kılıç Mülkiye Başmüfettişi olarak ve Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi ’de Çorum Valisi olarak atandılar. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Ayrıca, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölgesel gelişme amacıyla yürüttüğü projelere ve çalışmalara katkı sağlamış olan önceki ve mevcut görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerimize ve kalkınma ajansı çalışanlarına verdikleri katkılar için teşekkürlerimizi ifade ediyorum. Bundan sonra da hep birlikte ajansımızın bölgemizin gelişmesine yönelik yapacağımız çalışmalarda başarılar diliyorum.
Bu toplantımızda kalkınma ajansımız tarafından 2018 yılında uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında ajansımız eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte bölgemizin gelişmesine katkı sağlamak üzere yapılması planlanan diğer çalışmalar hakkında istişarelerde bulunacağız. Bugün toplantımızda ayrıca, halen uygulanmakta olan mali destek programları ile fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette bu konularda varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir.
Son olarak, bu toplantı vesilesiyle yönetim kurulu toplantımıza katılan ilimizi teşrif eden Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyoruz” dedi.
Toplantıya ayrıca; Samsun Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Salih Yıldırım, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Tokat TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer üyeler katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN