Öğrencilere sivrisineklerle mücadele anlatıldı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Öğrencilere sivrisineklerle mücadele anlatıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ilaçlama birimi tarafından öğrencilere sivrisinek ve diğer haşerelerle mücadele yöntemleri anlatıldı.

Bilgilendirme projesi kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görevli Esin Demiral tarafından ilkokul öğrencilerine hem eğitici slaytlar ve broşürlerle okullarda hastalık bulaştırıcı sivrisineklerle mücadele yöntemleri anlatıldı hem de haşerelere karşı yürütülen ilaçlama çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Çocuklar da bu sayede haşerelerin ne gibi hastalıklar yaydıklarını öğrenirken kendi mahallelerinde ve evlerde haşerelerin üreyebileceği alanların temizliği ve doğal olarak kendi sağlıkları konusunda bilgi sahibi oldu.

Final Okulları ile başlayan eğitim programlarının tüm Samsun genelinde devam edeceğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Ali Tulumen,”Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan halk sağlığını korumak hedefiyle vektörlere karşı yürütülen ilaçlama çalışmalarına devam ederken bir yandan da okullarda eğitim seminerleri yaparak öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Eğitim programlarımızı da tüm Samsun geneline yaymayı ve tüm okullarımızda yapmayı planlıyoruz. Bulaşıcı hastalıkların yayılmasında etkili olan sivrisineklerle mücadele, belediye-vatandaş işbirliği ile başarıya ulaşılabilir. Biz de bu bilinçle harekete ederek yaptığımız eğitim programları ile konuya dikkat çekmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Program sonunda ise öğrencilere Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan eğitici broşürler dağıtıldı.

xxx

Öğrencilere sivrisineklerle mücadele anlatıldı

Öğrencilere sivrisineklerle mücadele anlatıldı Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ilaçlama birimi tarafından öğrencilere sivrisinek ve diğer haşerelerle mücadele yöntemleri anlatıldı. Bilgilendirme projesi kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görevli Esin Demiral tarafından ilkokul öğrencilerine hem eğitici slaytlar ve broşürlerle okullarda hastalık bulaştırıcı sivrisineklerle mücadele yöntemleri anlatıldı hem de haşerelere karşı […]