Öğrencilere “Kendi Hayatının Lideri Ol” Semineri « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ANZER ATOM ŞİFA KARIŞIMI

EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Öğrencilere “Kendi Hayatının Lideri Ol” Semineri

Öğrencilere “Kendi Hayatının Lideri Ol” Semineri

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile yürütülmekte olan “Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği” projesi kapsamında ‘Kendi Hayatının Lideri Ol” semineri gerçekleştirildi.
“Girişimci Okulu İstihdam Projesi” kapsamında Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve İzgören Akademi Türkiye Uğur Böcekleri Derneğinin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Kendi Hayatının Lideri ol” konulu seminerin sunumu Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine İzgören Eğitimcisi Oytun Yumşak tarafından yapıldı.
Seminer öncesi Proje hakkında bilgiler verilerek “2018-2019 eğitim öğretim dönemi başında Bafra TSO ile ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında birçok etkinlik planladıkları ve plana göre bu etkinlikleri sırası geldikçe gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.
Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar konuşmada “Bizim için eğitimde değerli olan konulardan birisi de çocuklarımızın okuldan almış olduğu eğitimin yanı sıra iş dünyasıyla ilgili karşılaşabilecekleri engeller ve bu engellerle mücadele etme yollarının püf noktalarının bilinmesidir. İşte bu kapsamda köklü bir kurum haline gelmiş İzgören akademisinin değerli eğitmenleri devreye girmektedir. Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak okulumuzla gerçekleştirmiş olduğumuz proje kapsamında siz değerli öğrencilerimize bu imkânı sunmaya çalışıyor, bu açığı bir nebze olsun kapatmaya gayret ediyoruz. Hepinize başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ise “Her saniyenin bir değeri var sevgili öğrenciler, sizlerden beklentimiz düşünce ve ufkunuzu genişletmek. Bu programda emeği geçen başta Ticaret ve Sanayi Odası ekibi olmak üzere, Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi.
İzgören Akademi Eğitimcisi Oytun Yumşak sunumunda “Yurt Sevgisi, Girişimcilik, İş Kalitesi, Dürüstlük ve Hoşgörü” konularını yaşanmış hikâyelerle paylaştı.
Yumşak “Kendi Hayatınızın Lideri Olmak”: Kendi hayatının lideri olabilmeyi, hayatımızda karşılaştığımız olaylar karşısındaki duruşumuz belirler. Yaşadığımız olaylara bakış açımız,  yaşadığımız kültüre,  ülkeye olan inancımız ve bunları daha iyi bir gelecek için nasıl kullandığımızdır” dedi.
Seminer sonunda Eğitmen Oytun Yumşak’ a Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince günün anısına hazırlanan plaketi Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu taktim etti.
Eğitim Seminerine Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halil Uncu, Bafra TSO Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Avcı, okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.